GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:5. 6. 2022
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 5.6.2022

Podcast

V pouhých 58 letech svět navždy 19. května opustil hudební skladatel, klávesista a zpěvák Bernard Wright. A protože jde o né úplně známou osobnost hudebního světa, která si zaslouží vzpomenout, věnovali jsme mu část vysílání a zahráli z jeho sólových desek i projektu Too Bad – tria muzikantů, jehož byl součástí.

Celkem čtyři nové desky jsme si alespoň trochu stihli představit, došlo tak na návrat tria The Hemiltones, které se přejmenovalo na The Ton3s a klávesista Chris Jasper zasóloval po sedmnácté s albem Raise The Bar.

Princovi s kapelou Revolution znovu vyšel živák Live, což je záznam koncertu odehraný 30. března 1985 na turné k desce Purple Rain a konečně kapela Lettuce se vrací na scénu s albem Unify, které přijede vůbec poprvé představit v říjnu do Brna.

Když se chce, všechno jde, a tak po nemastném, neslaném albu Thank You z loňského podzima máme před sebou najednou znovuzrozenou Dianu Ross se singlem Turn Up The Sunshine k chystanému novému filmu s Mimoni. Stačilo přitom pouze vybrat dobrou produkci a spolupracovníky, tak jako v tomto případě, kdy vypomohli australští Tame Impala.

A Austrálie byla v rámci vysílání zmíněna ještě při jedné příležitosti, pravidelnou rubriku Groove Window totiž obsadil tamní DJ a producent Inkswel s kapelou The Snaglepuss.

Playlist dílu najdete tady https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-5-6-2022/