GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:22. 5. 2022
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK-LOGO-300x248

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 22.5.2022

Podcast

Do Prahy míří berlínský DJ a spolumajitel vydavatelství Dusty Donuts Marc Hype, proto jsme mu věnovali nemalou část našeho pořadu prostřednictvím setu, který nám namixoval před devíti lety přímo ve studiu při jedné z jeho minulých návštěv Prahy.

Došlo také na novinky posledního týdne – druhou studiovou desky Vizionz vydal producent B. Bravo a čtvrtou studiovou desku 55.4 francouzský vokalista a beatboxer Sly Johnson. A došlo také na jedno album vzpomínkové, vyšel totiž 11 let starý živák Carry Me Home zpěvačky Mavis Staples a tehdy ještě žijícího bubeníka Levona Helma.

Do našeho vysílání tentokrát zavítal i John Legend spolu s J.I.D a singlem Dope.

Losangeleský producent s japonskými kořeny Adam Mori vystupující pod pseudonymem B. Bravo, má venku svou druhou studiovou desku Vizionz, vydanou pod pod labelem Bastard Jazz. Celou si ji můžete poslechnout a případně i podpořit tohoto talentovaného umělce tady:

Sly Johnson pro svoje nové album zvolil jednoduchý název 55.4 odkazující na 55 dní, v rámci kterých tato 4. studiová deska vznikala. Ano, to jsou ta dvě čísla. Poslechnout si ji celou a případně tohoto francouzského vokalistu, beatboxera a skladatele podpořit můžete tu ↓

Pravidelná rubrika Groove Window představila bubeníka a zpěváka Jasona Heeraha, včetně jeho nejnovějšího projektu Jason Heerah & Otentik Groove.

Rozloučili jsme se s aktuálním narozeninovým dárkem od zpěvačky jménem Jimetta Rose, kterou si více představíme příští týden.

Playlist dílu najdete tady: https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-22-5-2022/