Únor bílý, funk z éteru sílí ♫♪♫ Grundfunk

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 26.2.2023

Podcast

Poslední letošní únorové vysílání přineslo do playlistu spoustu novinek ale i klasiku a starší groovy, které by němeli podle nás zapadnout. Však si to dejte pěkně nahlas!

Bahama Soul Club chystají na červen album Sundub Society a aktuálním singlem, který z něj představili, je The Rooster Calls s hostující Josephine Nightingale.

Éterem prolétl také song Don’t Make Me Wait Too Long původně napsaný Steviem Wonderem pro Robertu Flack. Tentokrát si ho ale vzala do parády zpěvačka Kimberly Brewer, právě spolu se Steviem Wonderem a Joem Thomasem jako hosty. A takhle ↓ to dopadlo.

October London měl loni plodný rok a svou nadprodukcí neustále upozorňoval na label Death Row Records, na kterém všechny jeho aktuální počiny vycházejí. Nejambicióznější je jeho deska The Rebirth Of Marvin, kde jako by z hlasivek Marvina Gaye vypadl.

A tady se můžete podívat na živou podobu skladeb z alba The Rebirth Of Marvin.

Pravidelná rubrika Groove Window představila francouzskou sedmičlennou kapelu Joël, jejíž eponymní debutové album vyšlo teprve před pár týdny. V celé své kráse k dispozici třeba tu:

Jen rok a půl stačil k tomu, aby nám MisterT naservíroval další svůj albový počin, v němž tentokrát synchronizuje své kořeny. Žánrově pestré album Synchronized Roots si můžete poslechnout a jeho autora případně podpořit na jeho Bandcampu:

7. dubna se dočkáme pocty Countu Basiemu na desce Late Night Basie plné zvučných jmen, která si rozebrala jeho skladby a zpracovala je po svém. Tady si můžete znovu poslechnout první ukázku Didn’t You, za kterou stojí Lettuce společně s Talibem Kwelim.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-26-2-2023/