T.M.Stevens ON AIR

Grundfunk v neděli živě z Lucerna Music Baru

Radiová funková Zoo, která se schází každou neděli od 20:00 na Radiu Wave v pořadu Grundfunk, pro Vás připravila další živou lahůdku. Baskytarista T.M. Stevens je živočišný exemplář z New York City, jediný svého druhu.

Na vlnách RadiaWave si můžete vychutnat i koncert jeho kapely Shocka Zooloo z pražského Lucerna Music Baru.

Pro kvalitní zvukový záznam se 29.10. vypraví do Lucerny přenosový vůz a s ním i celý Grundfunk. Budeme vysílat živě z Lucerna Music Baru, nahlédneme do bohaté hudební historie T.M. Stevense a pozveme si ho i k živému rozhovoru. V následujícím Grundfunku 5.11. pak odvysíláme záznam z koncertu.
T.M._Stevens.jpgT.M.Stevens hrál od 80.let se spoustou legend světové hudební scény, jmenujme alespoň některé z nich. Joe Cocker (alba Unchain My Heart, One Night Of Sin, Night Calls), Tina Turner (Foreign Affair, Simply The Best), James Brown (Gravity), The Pretenders (Get Close), Billy Joel (River Of Dreams), Cindy Lauper (Night To Remember), Steve Vai (Sex & Religion) a další. Současně se věnoval i vlastní tvorbě, kterou představí i v Praze s kapelou Shocka Zooloo. Svůj styl označuje jako "metal funk", můžeme tedy čekat funkové figury a rytmiku, stejně jako tvrdou kytaru a metalový nášup. Před Stevensovým uměním prý bledne i podobně orientovaný a zkušený basista Doug Wimbish, který své aktuální projekty už letos v Praze představil, máme tedy s čím srovnávat.

T.M.Stevens naposledy zavítal do Prahy v roce 2005 s projektem Vibe Music. Spoluhráči mu byli bubeník John Blackwell (doprovodná kapela Prince) a kytarista Jean Paul Bourelly. Svým uměním strhly publikum, působili přitom uvolněně a dovolili si i pár hudebních vtípků, jako hrát falešně, schválně jestli publikum pozná, že je to vtip.

Grundfunk živě z Lucerna Baru, startuje už tuto neděli ve 20 hodin na frekvencích Radia Wave.

VKV 100,7FM Praha a Střední čechy

DVB-T Praha, Brno, Ostrava a Domažlicko
DVB-S Satelit Astra 23,5´
Internetové vysílání www.wave.cz

T.M.Stevens – baskytara & zpěv
Spolupráce s hvězdami např. James Brown, Miles Davis, Joe Cocker, Cindy Lauper, Little Steven, Tina Turner, Billy Joel, Steve Vai atd…
www.tmstevens.com

Michael `Masterblaster` Barnes – kytara & vokály
Spolupráce s umělci např. Vinnie Moore, Rik Emmett (Triumph), Marty Friedman, Michael Manring, John Petrucci (Dream Theater), Trey Anastasio (Phish)
http://michaelbarnes.us.tt/

Garry ´G-Man`Sullivan – bicí & vokály
Bubeník legendárních Cro-mags, spolupráce s B 52´s, Bernie Worell, P-Funk (George Clinton band) atd…
http://www.gmanproductionsnyc.us.tt/

více informací ve vysílání Radia Wave