The Brand New Heavies – Get Used To It

recenze nové desky

Neúnavná skupina The Brand New Heavies povolala do studia svojí staronovou zpěvačku N’Deu Davenport a vydali po dvou letech další album.

Brand New Heavies - Get Used To ItCelé album otvírá velmi silný groove písně We’ve Got doprovázený trefnýmy dechy a trombónovým sólem. Jedna z nejzajímavějších písní je ale určitě druhá Don’t Know Why (I Love You), která mi svým old-schoolovým soundem, dechovými aranžemi i výrazem zpěvačky silně připomíná Arethu Franklin. N’Dea tu předvádí svoje silné hlasové kvality a celá píseň tak trochu vyčnívá z jinak uceleného konceptu desky. Deska pokračuje dalšími třemi písněmi, které přináší opět svěží našlapaný rytmus a chytlavé melodie (což hlavně platí pro Let’s Do It Again – to je hitovka jak vyšitá) až příjde na řadu We Won’t Stop. To je píseň která dala název již předchozímu albu, které ovšem vyšlo pouze v Japonsku. Teď premiérově jí tedy může slyšet i evropštá posluchači. Jinak se ale jedná spíše o jednodušší věc v pomalejším tempu. To ale neplatí o následující silně funkové písni Right On, kde N’dea zpívá poselství "Bring back the Funk in music" a nechybí zde ani sóla dechových nástrojů, což připomíná důvod, proč se téhle muzice říká acid jazz. Brand New Heavies ovšem nezapřou ani ochotu hrát dnes tolik populární r’n'b, okolo kterého se točí následující dvě písně. Zpátky k funku; je tu píseň All Fired Up, kde se kapela opět opírá o silnou basu a také zajímavé smyčcové aranže. Poslední píseň alba má spíš pohodovější náladu, ale o to říznější refrén.

Album Get Used To It můžu rozhodně doporučit. Náramně se hodí do dnešní zrychlený doby a jsem si jist, že úspěch určitě najde na nějaké letní párty, nebo při rychlé jízdě autem. Jenom škoda, že těch rychlých jízd se už u nás díky novým zákonům moc nedočkáme :-) .