Soul, afrobeat i podařené remixy v Grundfunku

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 21.3.2021

Podcast

Hiatus Kaiyote, Jamiroquai, Reel People, STR4TA, MonoNeon nebo francouzský DJ a producent Young Pulse. To je jen pár jmen, která jsou součástí prvního jarního Grundfunku roku 2021.

Vysílání nám otevřel tenhle remix skladby Canned Heat od Jamiroquai, za kterým stojí FLOW LAB KID.

Hiatus Kaiyote chystají na 25. června novou desku Mood Valiant a hned první ukázka z ní, skladba Get Sun s hostujícím Arthurem Verocai je kouzelná záležitost, kterou byste neměli minout!

Jakými skladbami bude album Aspects v produkci Gillese Petersona a Bluey aka Jean-Paul Maunicka, chystaným pod projektem STR4TA na vydání už teď v pátek, začínat, už víme. Po zveřejnění třetí ukázky z něj nazvané Vision 9 ale už i víme, jak bude zakončeno. Na zbytek si tedy ještě pár dní počkáme..

Francouzský DJ a producent Young Pulse, se rozhodl udělat další krok ve své kariéře a natočil dvě klasické pecky už nikoliv jako remixy, ale jako plnohodnotné covery. A dokonce jednu čistě vlastní věc. Povedlo se to i díky hostům, takže si vysloužil zařazení do pravidelné rubriky Groove Window a celé jeho nové EP najdete třeba tady:

MonoNeon je nezastavitelný Superman, což dokazuje třetí letošní deskou nazvanou Supermane. Tentokrát s řadou hostů v čele s Ledisi, Cory Henrym, Kirk Whalumem, Mr. Talkboxem a dalšími. Navíc tento týden zjistil, že nahrál basovou kytaru na jednu GRAMMY oceněnou věc.

Laura Mvula v krátkém sledu několika týdnů za sebou představila pár hudebních ukázek, které předznamenávají její na 2. července chystanou desku Pink Noise. Bude na ní i nejaktuálnější růžový single Church Girl.

Adam Urban a DJ Magič mají oprávněný pocit, že dvojice králů afrobeatu Fela Kuti a Tony Allen je v našich končinách nedoceněná. A tak jim vzdávají hold na EPčku A Tribute to Fela Kuti & Tony Allen, které najdete k poslechu a případné podpoře třeba na jejich Bandcamp profilu ↓

Kapela The Documents pomalu ale jistě směřuje ke své druhé desce, na které došlo k zastavení v podobě singlu Once Upon a Time, premiéra jehož klipu z live studio session proběhla v tomto týdnu. Skladbu zatím nenajdete k případné koupi, tak si ji dejte tak, jak ji ve studiu zachytili – i včetně všech na ní se podílejících hostů.

Tall Black Guy a jeho únorová novinka Airplane Mode, kterou v celé své kráse najdete na jeho Bandcamp profilu ↓