Smoove & Turrell představují v rozhovoru své nové album Red Ellen

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 12.11.2023

Podcast

V červenci se do našich končin vydala britská dvojice Smoove & Turrell, aby v Kostelci nad Orlicí pobavila své fanoušky a zakončila svým vystoupením rej masek na místním Voodoo Karnevalu. My jsme si s nimi pak druhý den sedli a vyslechli příběh jejich sedmého studiového alba, které vyšlo v posledním říjnovém týdnu. Naším hlavním tématem tak byl rozhovor s touto dvojicí a ukázky z desky Red Ellen, které sami vybrali.

Quantic má venku nové album Dancing While Falling, které je, jak už název napovídá, daleko více taneční, než na co jsme od něj byli poslední dobou zvyklí.

Francouzský producent Wayata spojil již podruhé síly s britkou Astrid James a díky tomu vznikl single Off You Go, který pro Funky French League opatřil remixem jeden z členů tohoto uskupení Young Pulse.

V neděli 16. července jsme posnídali spolu s ústřední dvojicí Smoove & Turrell, abychom se něco dozvěděli o jejich tehdy čerstvě dokončené sedmé studiové desce Red Ellen. Ta před nedávnem vyšla a my konečně ve vysílání přinášíme to nejlepší, co jsme během této snídaně zachytili. Desku pak můžete celou zhltnout tady:

A tady je videoklip ke skladbě Joy o jehož vzniku byla v rozhovoru také řeč.

Další dominantou tohoto vysílání byla deska The Early Tapes od dvojice jihoafrické zpěvačky Zonke Dikana a německého producenta YORKeho, která se sešla v projektu ZONKE meets YORK v pravidelné rubrice Groove Window.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-12-11-2023/