Sixin

Prioritou je momentálně hlavně koncertování

na dalším místě deska

Sixin je myslím pro drtivou většinu i našich čtenářů jednou velkou neznámou. Pokud patříte mezi šťastlivce, již mohli být přítomni jednomu z mála jejích koncertů a vedle toho jste slyšeli i těch několik myspacových skladeb, určitě vás potěší následující rozhovor, který vám objasní, jak to se Sixin vlastně dnes je.

SIXIN_1.jpgZatímco jsem poslouchal nejnovější skladbu Rise Up, která jako by předznamenávala blížící se „velké věci“, a posílal kapele žádost o rozhovor, zpívající dvojice Sixin si zřejmě právě balila kufry a chystala se na blíže nepopsanou třítýdenní cestu do Řecka. Jak se nakonec ukázalo, cesta samotná nesouvisela přímo s nahráváním nové desky, ale i tak nakonec mé otázky nepřišly vniveč a spolu s odpověďmi vytvořily informační materiál, který jinde nenajdete.

Pět ze šesti známých členů Sixin mělo vedle tohoto projektu své vlastní kapely, takže i vývoj u Sixin plynul – nehledě na jejich perfekcionismus – velmi pomalu. Zdrženlivosti ovšem dala zřejmě adié personální obměna, díky níž by Sixin brzy měla napravit svůj deficit z hlediska koncertů. Ty se také po natočení dema staly prioritou, teprve po ní přijdou přípravy na natočení debutové desky, jejíž datum vydání se bude odvíjet především od výběru vhodného vydavatele.

Zda to bude podobně jako u spřízněných United Flavour nebo Navigators Sub Pub Records, to se z rohovoru sice nedozvíte, ale i tak se z mého pohledu jedná o zajímavé a přínosné čtení, jemuž by měl věnovat pozornost každý, kdo se zajímá o českou urban music.

Rozhovor ZDE