Převánoční Grundfunk pod taktovkou Teddyho Pendergrasse a Quincyho Jonese

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 19.12.2021

Podcast

První třetinu jsme věnovali skladbám z katalogu labelu Philadelphia International Records, který vznikl před 50 lety a letos oslavuje toto krásné jubileum. Proposlouchali jsme se kompilacemi skladeb, které pro tuto zvláštní příležitost zremixovaly hned dvě producentské ikony – Dimitri From Paris a John Morales … a nejen to.

Pokud si chcete poslechnout kompletně celý balík remixů, které z katalogu skladeb Philadelphia International Records vytvořil Dimitri From Paris, tak můžete navštívit tento odkaz:

Druhou kompilací remixů skladeb z katalogu Philadelphia International Records jsou ty od John Moralese – ty k poslechu najdete tady:

Pravidelná rubrika Groove Window představila hráče na klávesy, skladatele a producenta RAY ANGRYho, který se od roku 1994 podílel na desítkách zajímavých alb různých světoznámých umělců a teprve před třemi lety si udělal radost a vydal svoji desku vlastní. Druhou ukázkou z jeho tvorby byla ukázka nejnovějšího jeho počinu – čtvrtého singlu z projektu předělávek skladeb, kterým už vypršela autorská práva a je tedy možné s nimi dále pracovat. Píseň #TOYLAND s hosty Marcusem Kingem, Liv Warfield, Questlovem a Black Thoughtem má navíc klip:

Skladbu Can’t Stop z roku 2003 od Red Hot Chili Peppers zaranžovali Renegade Brass Band tak, že se stala oblíbeným a vyhledávaným songem z jejich koncertů. A protože na příští rok chystají nový materiál, rozhodli se tento cover nahrát jako vánoční dárek svým fanouškům, kteří si jej mohou buď stáhnout zadarmo z odkazu níže, nebo přispět jakoukoliv částkou, která pak ve výsledku půjde na charitu. Tak zvažte, co je pro vás ideální.