Pozvánky na jarní koncertní premiéry v Grundfunku

GRUNDFUNK-LOGO-300x248

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 14.5.2023

Podcast

Do naší malé země vůbec poprvé míří opět nemalá várka zajímavých interpretů a s námi o žádného z nich nepřijdete! Pozvali jsme na koncerty američanů Bobbyho Sparkse II, Scary Pockets a Swatkinse, ale také na švýcarské The Next Movement – ti všichni se v následujících týdnech utkají o přízeň zdejšího publika poprvé. Kdo sem naopak jezdí pravidelně a tento týden jej čekají u nás hned 3 zastávky, to je Fred Wesley.

Navíc květen je nabušený novinkami a tak vysíláním prolétla jména jako Brooklyn Funk Essentials s jejich albem Intuition, AllttA s první částí opusu Curio, francouzské duao Bart&Baker spolu s Ashleym Slaterem nebo kytarista Marcus Machado s deskou Blue Diamonds.

Tentokrát nám vysílání otevřel OPOLOPO se svým remixem nedávno vydaného singlu Candle Flame od Jungle.

Kdo jiný než Bootsy Collins vás má naučit, že se máte věnovat funku a ne bitkám. A k tomu mu dopomáhají Baby Triggy & Fantaazma.

Představili jsme vám novou desku Ashleyho Slatera s francouzskou dvojicí Bart&Baker, mající prostý a výstižný název Ashley Slater Sings Bart&Baker.

AllttA má venku první část svého letošního opusu Curio a tady si dejte vizuální zpracování, které je neodmyslitelně s projekty umělce 20syla spjaté ↓ Odkaz na celé album je tady: https://linktr.ee/alltta

Pravidelná rubrika Groove Window představila zpěvačku Angie Gooden a to prostřednictvím ukázek z EP Feelin’ Kinda Funky, na kterém se producentsky podílel i Magoo, jehož stejná rubrika hostila letos v lednu.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-14-5-2023/