Poslední Grundfunk roku 2020

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 27.12.2020

Podcast

 

Poslední Grundfunk roku 2020

Necháme vás ještě rozjímat u vánočního stromku, protože i tento playlist obsahuje desítku vánočních skladeb. Vánočně naladěni jsou Snoop Dogg i The Fatback Band s novou generací muzikantů, album věnující se svátkům vydali letos i De-Phazz nebo Nils Landgren, který přichází s albem Christmas with My Friends VII, kde najdete sváteční songy z celého světa v jedinečném Nilsově aranžmá. Pravidelná rubrika Groove Window tentokrát představila americkou zpěvačku JoJo, pomocí její nejnovější vánoční desky December Baby. Pěkný poslech a šťastný nový rok přejí DJ Maceo a Viktor Mašát.

Snoop Dogg si na vánoce přichystal 2 (respektive 3, jednu vydal již před měsícem) skladby, ve kterých hostuje October London, o kterém teď nebylo chvíli slyšet. Tak pokud jste podobně jako my jeho fanoušci, toto opětovné spojení vás jistě potěší.

O tom, že Moris Day je víc cool, než samotný Santa, snad nikdo nepochybuje.

Pomocí jejich nejnovějšího EP Funk’n Xmas Up!! jsme si představili novou generaci kapely The Fatback Band

Mayer Hawthorne déle jak rok postupně vydával singly, které se nakonec dočkaly vinylového vydání v podobě alba Rare Changes. Tady je máte v playlistu, většinou s vizuálem.

Pomocí její nejnovější vánoční desky December Baby jsme si v rubrice Groove Window představili americkou zpěvačku JoJo. Příští rok se v září, pokud to situace dovolí, staví u našich sousedů (Vídeň, Berlín), takže ji můžete vidět naživo s jistě nevánočním repertoárem.

I De-Phazz mají letos album věnující se svátkům, ale zaměřili jej na striktně jednu událost – čas, kdy rozbalujete dárky. Podpořit jejich album Music to Unpack Your Christmas Present můžete tu:

Hráli jsme vám i tuhle vánoční modlitbu v podání zpěvačky Paloma Faith s hostujícím Gregory Porterem, ve které se na trombon mj. objevuje taky Winston Rollins.

Nils Landgren od roku 2006 vydává co dva roky (s jedinou výjimkou v roce 2010) vánoční alba, která natáčí v čase vánoční roku předchozího. To loni natočené tedy vyšlo letos a opět na něm najdete sváteční songy z celého světa v jedinečném Nilsově aranžmá. K poslechu třeba tu: