Podzimní nášup groovy novinek, pozvánky na koncerty i návrat v čase s Princem do klubu Glam Slam v Minneapolis

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 15.10.2023

Podcast

Načínáme desátou stovku s kupou říjnových novinek a pozvánkami na koncerty po celém Česku, tak už klikejte na záznam, ať vám neuteče ani nota!

Vysílání jsme tentokrát otevřeli s uskupením Afro Elements a remixem z jejich nejnovějšího EP (You’re Just A) Waste Of Time.

Na 27. října chystaná super deluxe edice alba Diamonds and Pearls, bude obsahovat také i do této doby nikdy nevydaný video záznam koncertu z klubu Glam Slam v Minneapolis, který zde Prince & The New Power Generation odehráli v noci z 11. na 12. ledna roku 1992. V rámci propagace této obrovské edice je zmíněný koncert již vydán v audio podobě a my vám z něj naservírovali tři ukázky.

Max Sedgley je britský producent, multiinstrumentalista a od roku 2019 také vlastník zahradního domečku, ve kterém si vytvořil své domovské studio. Před několika dny vydal album Shedonism, na kterém pracoval se zpěvačkou Tasitou D’Mour, která během své kariéry uhranula zejména japonské publikum i tamní scénu natolik, že se na mnoho let stala součástí koncertní podoby uskupení Kyoto Jazz Massive. S Maxem spolupracovala již dříve a tentokrát spolu vytvořili celou desku.

Na britských ostrovech jsme zůstali i díky pravidelné rubrice Groove Window, kam přistálo jen pár týdnů staré debutové album Planet Fantastique projektu The Ercons, za kterým stojí klávesák Phil Williams a baskytarista Darren Banton. Deska je první z plánované trilogie alb a dozvěděli jsme se o ní díky zpěvačce Lauře Vane, která je také součástí nahrávky.

Until We Meet Again je šestou studiovou deskou, kterou na nás již v prosinci vypustí zpěvačka Sy Smith. K jejímu vzniku přispěli Zo! spolu s Tall Black Guyem a nejinak je tomu i u prvního singlu Slide.

Baskytaristka a zpěvačka Nik West momentálně brázdí Evropu se svojí deskou Moody, kterou letos vypustila znovu v deluxe edici. Jednou ze zastávek je i brněnský klub Metro Music Bar, kam dorazí v pátek 20. října.

Playlist dílu najdete tady https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-15-10-2023/