Podzim fouknul do trombonu v Grundfunku

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 4.10.2020

Podcast

Podzim fouknul do trombonu v Grundfunku

Tentokrát jsme představili velkou řádku nových singlů a desek v podání kapel Turkuaz se skladbou Ophidiophobia, Stone Foundation přicházející s novým albem Is Love Enough?. Zahráli jsme i z nového alba skupiny Orgone, nebo z desky Don’t Fight Your Demons od Arrested Development. Pravidelná rubrika Groove Window představila vokalistu talkboxistu Byrona Chamberse, který vystupuje pod uměleckým jménem Mr. Talkbox, pomocí skladeb z jeho aktuální desky Playlist.

Kapela Turkuaz spojila síly se dvěma členy Talking Heads - Jerrym Harrisonem a Adrianem Belewem, aby si spolu zahráli v létě na tour. Bohužel, vzhledem k situaci k této tour nedošlo. Z této spolupráce ale vykrystalizoval alespoň single Ophidiophobia ↓

 

Nový single má také Gregers, jenž rovněž spojoval síly – a to sice s Andreas Northlandem. Gimme The Night si můžete poslechnout tu:

 

ORGŌNE mají venku nové album Connection na zbrusu novém labelu 3 Palm Records. Poslechnout si jej a případně i podpořit můžete tu:

 

Quantic Music vzdává poctu svému vlastnímu studiu Selva v novém singlu, jejž doprovodí cover písně Nineteen Hundred and Eighty Five Paul McCartneyho a jeho kapely Wings.

 

Pravidelná rubrika Groove Window představila vokalistu a nepřekvapivě i talkboxistu Byrona Chamberse, který vystupuje pod uměleckým jménem Mr. Talkbox. A to pomocí skladeb z jeho aktuální desky Playlist.

 

Arrested Development mají venku nové album Don’t Fight Your Demons, tak ho prověř tu ↓

 

Andy Cooper vydal album L.I.S.T.E.N., ale na poměrně překvapivém labelu UNIQUE RECORDS. Pokud vás tak zajímá jeho sólová tvorba bez The Allergies či Ugly Duckling, pak následujte odkaz ↓

 

Mocky kutí nové album a na svých stránkách slibuje, že vyjde ještě letos. Zda je skladba Feeling Like I Like s hostující Lilianou Andrade jeho součástí, a tudíž se jedná o první single z něj, to ale nevíme. Tak jako tak ale stojí za poslech!

 

A rozloučili jsme se aktuálním singlem Raul Midóna a Henrik Schwarze Rise Up, další skladbě v řadě věnující se aktuální situaci v USA.