Pharrell Williams

In My Mind

Vydání prvního sólového alba producenta, zpěváka, rappera, skladatele a módní tváře značky Luis Vuitton Pharrella Williamse se neustále posunovalo. Teď konečně s půlročním zpožděním je na světě. Od 31. července se i v Česku začne prodávat.

Pharrell, i když dosud neměl za sebou žádný sólový projekt, do hudebního šoubyznisu se zapsal jako nikdo před ním a hned velkým zlatým písmem. Nejvíce se mu dařilo jako producentovi.

pharrell_mind.jpgZ Justina Timberlakea stvořil nástupce Michaela Jacksona, tvorbu Britney Spears povýšil na poslouchatelnou a vlastně spolupracoval s každým, kdo v černé muzice něco znamená. Ovlivnil i bílé umělce. V budoucnu by měl spolupracovat na albu Velvet Revolver. Navíc téměř všeho čeho se dotkl, mělo úspěch. Jím produkované singly dobývaly a dobývají první příčky hitparád. A ještě ke všemu tomu má i úspěch u odborné kritiky.
Kromě produkce se taky věnoval hudbě jako rapper a zpěvák v několika projektech. Nejvíce se do hudebních análů zapsal s funkrockovou formací N*E*R*D, se kterou nahrál dvě velmi kvalitní a úspěšná alba. Bylo jen otázkou času, kdy se tak talentovaná osobnost pokusí o něco samostatného. Jeho nová deska se jmenuje "In My Mind" a je na ní patnáct tracků, ve kterých je míchan hiphop a R’n'B. Díky několika průtahům s vydáním, už světlo světa spatřily tři singly – Can I Have It Like That s Gwen Stefani, Angel a Number One s Jay-Z.
 
Kromě již zmíněných hostů si k sobě Pharrell ještě pozval Snoop Dogga, Nellyho, Kanye Westa a Slim Thuga. Jména jsou to velká. Když k tomu přidáme Pharrellovu pověst a čas, který na tvorbě hudební placky dělal, očekávaní je obrovské. Bohužel zázrak se nekoná. In My Mind je slušná hiphopová deska, která ale větší hit než Can I Have It Like That mít nebude. Určitě se bude prodávat, neobsahuje žádný vyloženě slabý track, ale bohužel ani nevyčnívá mezi ostatní kvalitnější produkcí. Kladem této desky je, že zřejmě vydrží déle než jednu sezónu. Není to žádné klasické spotřební zboží jako většina současného hiphopu. Pharrell není žádný kdovíjaký zpěvak, ale pokud se pustí do falzetu je naprosto přesvědčivý a úžasný.
Možná to je tím, jak dlouho jsme na to CD museli těšit, Pharrell nás moc napínal, až to přehnal. Čekali jsme novátorské postupy, něco, co bude diktovat, jak se bude dělat černá muzika po roce 2006, toho jsme se ale nedočkali, přesto "In My Mind" vřele doporučuji k poslechu. Za povšimnutí určitě stojí. Mám dokonce i takové tušení, že každým poslechem bude příjemnější a příjemnější. Jen to pro mě není deska roku, na což si dělala ambice. Jsem zvědavý, jak kartama zamíchá "Idlewild" od Outkast nebo novinka Beyoncé Knowless. Zatím na plné čáře vede Princovo "3121".