Oprášili jsme věšteckou kouli! Jaké nahrávky k nám brzy dorazí s nálepkou 2024?

GRUNDFUNK-LOGO-300x248

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 31.12.2023

Podcast

Málokdy se díky kalendáři podaří, že máme náš tradiční věštecký díl šanci vysílat přesně v okamžik, kdy je to nejvhodnější. Doslova pár hodin před koncem roku 2023, jsme tak nahlédli do roku následujícího, co se na nás ve světě hudby chystá. Těšit se tak můžete na ukázky z alb DJESSE Vol. 4 Jacoba Colliera, Blue Electric Light zpěváka a multiinstrumentalisty Lennyho Kravitze a mnoho dalšího. A navíc se nám příchod Nového roku podařilo odpočítat a přivítat ho na vlnách Radia Wave pořádným groovem a zvukovým ohňostrojem.

Naši Silvestrovskou jízdu jsme odstartovali s Kennedy Administration a remixem skladby Lucky Number. Tímhle ↓

Zatímco ve vysílání jsme vám pustili studiovou verzi s Candy Dulfer, sem posíláme živou verzi skladby Nakie Nakie, za kterou stojí Electro Deluxe, kterým vyjde deska Next již 9. února. A hned dvakrát s ní přijedou díky festivalu Groove Brno do našich končin, kde si zahrají s B SIDE BANDem 23.10. v Brně a 24.10. v Praze.

Brian Culbertson chystá spolu s Nathanem Eastem, Nicholasem Colem & Johnem Robertsem na rok 2025 desku Day Trip. A protože do roku 2025 je ještě daleko, tak sem posíláme jeho novinku, kterou vypustil tento týden – skladbu Sandcastles 2.0

Psal se rok 2018 a Jacob Collier představil ambiciózní projekt DJESSE, v rámci kterého chtěl do konce roku 2019 vydat celkem 3 alba. To se úplně nepovedlo, ale dokončit zbývá už jen poslední krok. To nastane díky přestupnému roku v magické datum 29. února 2024, kdy světlo světa spatří DJESSE, Vol. 4. Naživo pak můžete Jacoba zastihnout v listopadu v Praze v rámci DJESSE UK & EUROPE TOUR.

Zmínili jsme i další novinku, kterou je album kalifornských ORGŌNE – Chimera, na které si počkáme už jen pár týdnů, abychom si jej plně vychutnali již 9. února. Dvě ukázky a možnost předobjednání je tady:

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-31-12-2023/