Ondřej Pivec v Grundfunku

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 30.8.2020

Podcast

Ondřej Pivec v Grundfunku

Ve studiu jsme přivítali vzácného hosta, kterým je Ondřej Pivec, česko-americký hudebník, skladatel a producent hrající na rozličné klávesové nástroje a hlavně na Hammondovy varhany. Od ledna 2009 žije v New Yorku, kde se mu jako jednomu z mála „bílých Evropanů“ podařilo proniknout na gospelovou scénu. V USA vystupuje nejčastěji s kapelou Kennedy Administration a celosvětově pak s americkým zpěvákem Gregory Porterem v jeho doprovodné kapele. A o tom všem samozřejmě byla řeč.

9. října vydá Kylie Auldist studiovou desku This Is What Happiness Looks Like, ze které jsme si hráli první single Is It Fun? – pokud zamíříte na její Bandcamp profil, najdete na něm k poslechu i b-single Everything.

Ondrej Pivec se už na vás směje a za chvilku se ozve i z éteru Radio Wave. ????▶️

Zveřejnil(a) Grundfunk dne Neděle 30. srpna 2020

S naším hostem Ondrej Pivec se postupně budeme věnovat různým tématům – prvním větším byla kapela Kennedy Administration, jejíž zatím jediné album spolu s dalšími informacemi najdete na stránkách kapely tu ↓

Zveřejnil(a) Grundfunk dne Neděle 30. srpna 2020

Dalším tématem, které jsme probrali (a kvůli kterému jsme si právě na dnešek Ondrej Pivec pozvali), je nová studiová deska Gregory Portera All Rise, jejíž vydání bylo původně naplánované na duben, ale korona chtěla jinak a dočkali jsme se jí tak až tento pátek. Celou si ji můžete poslechnout třeba tu:

Řeč dnes byla také o The Baylor Projectu, kterému Ondrej Pivec produkoval jejich nejnovější letošní počin, skladbu Sit On Down.

Zveřejnil(a) Grundfunk dne Neděle 30. srpna 2020

Ondrej Pivec se také podruhé v řadě objeví na studiové desce Monkey Business – Freedom On Sale vyjde na podzim tohoto roku a my vám z ní zahráli skladbu Stars Delight, na které se Ondřej podílel autorsky nejen stran hudby, ale i textu.