Od groovy rytmů, přes dechovkovou hypnózu, až k moderní inspiraci s The Ladies of Midnight Riot, Hypnotic Brass Ensemble, Yu Sakaiem nebo Garethem Donkinem v čele!

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 17.3.2024

Podcast

Proč je hudba nejen zvukem, ale i emocionálním průvodcem našich životů? Od původů v afrických rytmických tradicích až po moderní interpretace, funková hudba neustále inspiruje posluchače po celém světě. Přidejte se k nám na výletě plném tanečních rytmů a barevných harmonií díky kompilaci The Ladies of Midnight Riot, japonskému umělci Yu Sakaiovi, britskému talentu jménem Gareth Donkin nebo partě dechařů Hypnotic Brass Ensemble, kteří spojují jazz, funk a groove do neodolatelného zvuku.

Ano, znají se skutečně dlouho a sledují vzájemně svoji práci. A sem tam si vypomohou, tak jako nyní, kdy si Slynk vybral skladbu IGOTCHA z desky Red Ellen od Smoove & Turrell a zpracoval ji do této štavnaté funky podoby.↓

Midnight Riot Records oslavili Mezinárodní den žen kompilací pětadvaceti skladeb, ve kterých ženy hrají hlavní roli. Většinou je tou rolí vokální projev, ale najdou se i výjimky v podobě DJek. Kompilaci The Ladies Of Midnight Riot můžete najít k poslechu i podpoře tu:

Yu Sakai / さかいゆう oslavuje letos 15 let na scéně a od vydání debutu Story a po best-ofce Yu Sakai’s Playlist [White & Black], vydal tento týden nové album Singing Nippon in New York, složené jak ze studiových věcí, tak ze skladeb nahraných v rámci jeho koncertu v New Yorku.

Pravidelná rubrika Groove Window představila mladého londýnského zpěváka a muzikanta, který se jmenuje Gareth Donkin. Loni mu vyšla debutová deska Welcome Home a tady najdete veškerou jeho tvorbu.↓

Dvě ukázky zazněly v našem vysílání také z novinky Hypnotic Joints II od Hypnotic Brass Ensemble, pocházejících z Chicaga. Síla a jedinečnost jejich hudby je proslavila po celém světě a upevnila jejich pozici pionýrů moderní a funkem nasáklé dechovky.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-17-3-2024/