Mika – Life in Cartoon Motion

Jak chutná život v kreslené pohádce?

Chcete slyšet Prince, Michaela Jacksona, Becka, Scissor Sisters, Freddieho Mercuryho, Eltona Johna a Beatles na jedné desce? Poslechněte si debut Brita Miky. Je to originální týpek, přesto si občas vzpomenete na všecny výše zmíněné.

Hned po Vánocích se vynořilo několik promo článků, které hlásaly, že rok 2007 bude patřit hudební nebe debutantovi Mikovi z Velké Británie. Za těmito články se většinou nedá hledat víc než kvalitní promotion, přesto jsem částečně ze zvědavosti a částečně z nudy, protože začátky roků bývají na novinky slabé, sáhl po desce Life in Cartoon Motion, která vám svým obalem evokuje kulisy Studia Kamarád nebo divadelní scénu z prvního dílu série Básníků.

mika.jpg
Desku otevírá první singl „Grace Kelly, což je povedená popová píseň, která vás překvapí svou hravostí a veselostí. Brzy však zjistíte, že další píseň „Lollipop“ je ještě hravější a ještě veselejší. Mika váš byt promění v taneční sál. Svými popěvky odkazuje k Scissor Sisters, míchá styly podobně jak Beck a je klukovsky ztřeštěný víc, než kdysi býval Robbie Williams nebo teď je Jamie Cullum.


Mika odkazuje k mnoha vlivům, občas vám dokonce připomene i Freddieho Mercuryho, přesto je originál, navíc skvělý zpěvák a muzikant. Své písně si složil i zaranžoval. Zjednodušeně by se jeho styl dal nazvat funky-dico-pop hraný převážně na živé nástroje. V internetové diskuzi o této desce, ho jedna posluchačka označila jako účinné antidepresivum. Mika často zpívá bezchybným falzetem, hlavně ty již zmiňované veselé refrény. Ale jak již jsem řekl, deska to je pestrá, jsou zde i pomalejší tklivé skladby jako „Any Other World“ a gradující „Happy Ending“. I na této desce najdete skrytý track a jako správný bonus, je to opravdu třešnička na již tak výborném dortu. Deset skladeb uteče jak nic a vy si ho musíte dát ještě jednou. Nepamatuji se, kdy předtím naposledy jsem si jednu tu stejnou desku pustil hned třikrát po sobě.


Už to budou dva roky, kdy Velká Británie po delší době obohatila opravdu celý hudební svět přesládlým vojenským vysloužilcem Jamesem Bluntem. Kéž i Mika najde své posluchače široko daleko. Velkou Británii už víceméně dobyl. Vystoupal na první místo jak v albové tak singlové hitparádě. Takže neváhejte a kupujte (případně stahujte). Život v kreslené pohádce čeká na Vás právě teď.


MySpace Mika