Mezi britskými ostrovy, Švýcarskem, Austrálií a Severní Amerikou jsme pátrali po groovu v rámci letošního prvního listopadového vysílání.

GRUNDFUNK-LOGO-300x248

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 5.11.2023

Podcast

 

Velkou Británii zastoupil zpěvák Zak Abel, ale také klávesák kapely Jamiroquai Matt Johnson. The Next Movement z Bernu vydávají třetí studiovou nahrávku Never Coming Down a z Melbourne pocházející kapela The Bamboos už má na kontě jedenáctou desku This Is How You Do It. DJ Inkswel spojil síly s kanadským BluRum13 a vzniklo album Hypersonic. Z USA jsou hvězdy, které tento týden zahrají u nás, ať již zpěvačka Kennedy z Kennedy Administration, nebo hammondový král Cory Henry.

A hned na začátku jsme vyrazili za pěknými vibracemi, které nám naservírovali pánové z Los Charly’s Orchestra, s jejich aktuálním singlem Vibration.

Never Coming Down je název v pořadí třetí studiové desky tria The Next Movement, jejž v červnu díky festivalu Jazz Open Ostrava přivítalo i české publikum. Tak věříme, že na ně po zážitku, který si z koncertu jeho návštěvníci odnesli, nezanevřeli a od pátku, kdy deska vyšla, už poslouchají, co si pro letošek připravilo trio Švýcarů nového. A pro vás ostatní máme tady link, na kterém je možné album nejenom slyšet, ale i podpořit ↓

Úctyhodného čísla 11 už dosahuje počet studiových desek, které na své fanoušky vypustilo australské uskupení The Bamboos během 23 let, co funguje. A na zmíněné číslo 11 se to navýšilo právě v tomto týdnu, kdy spatřilo světlo světa album This Is How You Do It. To si v celé jeho kráse můžete vychutnat na linku níže. ↓

Máme velkou radost, že soustava londýnských klubů a restaurací PizzaExpress si letos založila vlastní vydavatelství a začala nás zásobovat živáky, které se u nich odehrávají. Tím zatím posledním je záznam koncertu z loňského listopadu, kdy na tamním pódiu vystoupil Matt Johnson spolu s pěticí dalších muzikantů, aby zde zahráli nejenom skladby z jeho vlastního pera, ale i pár převzatých od Roye Ayerse nebo Lonnie Liston Smitha.

Pravidelná rubrika Groove Window tentokrát představila spojení australského DJe a producenta Inkswela a kanadského MCho BluRum13, ze kterého vzniklo album Hypersonic, jehož plnou podobu můžete nasát zde:

Závěr vysílání obstarala skladba Poslední rváč z alba Jezus Kristus Neexistus? kapely J.A.R., která má nově i vizuální podobu.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-5-11-2023/