GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:7. 1. 2024
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 7.1.2024

Podcast

Prvním letošním výsíláním se jako jedno z pojítek neslo téma spoluprací a tak jsme představili spoustu hudebního materiálu, který by nevznikl, pokud by své síly nespojilo hned několik umělců. A taky jsme nemohli nevzpomenout na zesnulého klávesáka, zpěváka a producenta Ampa Fiddlera. Hudební svět ho znal již díky jeho angažmá v kapelách Enchantment a nebo Parliament / Funkadelic George Clintona, ale poslední dvě dekády budoval i svoji vlastní značku.

Dnešní otvírák vyhrál Le Commandant Couche-Tôt a jeho rok a půl stará záležitost Lose It. Tady ↓ si ji můžete dát i instrumentálně.

Na kompilaci Family Affair Vol. 3 se sešla celá řádka zajímavých muzikantů. My jsme pro vysílání vybrali spolupráci JKriva, Saucy Lady a Tortured Soul na skladbě Better Than Her, ale vy si třeba vyberte jinou oblíbenou.

Sofia Rubina má pro vás do nového roku jasný vzkaz v podobě jejího singlu Be Good, ke kterému vznikl i obrazový doprovod.

Vzpomínáme na nedávno zesnulého Ampa Fiddlera a pokud si chcete dát jeho tvorbu, kterou vydával v tomto tisíciletí, pak zamiřte třeba sem ↓

Pravidelná rubrika Groove Window představila projekt Clusterfunk trojice Ric Wilson, Chromeo a A-Trak, jemuž vyšla eponymní deska loni v březnu. Tady ji máte k poslechu:

První album roku 2024 vydala zpěvačka Martha High, spolu s Grey and the Hit Me Bandem a věnuje se jazzu a blues, jak ostatně napovídá i jeho název Jazz and Blues.

Playlist dílu najdete tady https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-7-1-2024/