GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:17. 12. 2023
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 17.12.2023

Podcast

Nejenom že sem tam představujeme hudbu, na kterou nás vy, naši posluchači, upozorníte, ale nebráníme se ani vaší návštěvě ve studiu. A právě to jsme umožnili trojici našich věrných fanoušků z Havlíčkova Brodu, kteří neváhali v polovině prosince vyrazit do Prahy, aby si užili atmosféru vysílání, ale také přispěli pár tipy do našeho playlistu.

Kromě výroční kompilace labelu Jalapeno Records jsme neváhali představit hudbu inspirovanou remakem filmu Purpurová barva, nebo výročními cenami serveru soultracks.com oceněnou čtveřici dam Daughters Of Legacy, které prezentoval jejich letošní single You Betta Know. V pravidelné rubrice Groove Window se představil australský rodák a člen kapely Hiatus Kaiyote Simon Mavin, jemuž letos vyšla sólová prvotina dvojsinglů Good Hair Day a Only You & Me.

Jalapeno Records každoročně vydává výběr toho nejzajímavějšího z jejich katalogu pro daný rok. Čtrnácté vydání kompilace Jalapeno Funk se tedy věnuje letošnímu roku a za nás nebylo lehké z kompilace vybrat něco, co jsme letos ještě nehráli, ale nakonec jsme jednu skladbu vybrali. Tady je pak najdete všechny. ↓

K remaku filmu Purpurová barva (The Color Purple) vznikla také rozsáhlá kompilace skladeb, které v novém filmu zazněly nebo je film inspiroval. Ve vysílání jsme vám zahráli čtyři a tady jich najdete všech 37! ↓

The Daughters Of Legacy je čtveřice dam, která si letos poprvé začala klestit cestu ke svému publiku i pomocí nové studiové tvorby v podobě singlu You Betta Know. A hned z toho byla cena Best New Artist na serveru SoulTracks.com.

Pravidelná rubrika Groove Window dnes představila klávesáka kapely Hiatus Kaiyote Simona Mavina, jemuž letos vyšlo EP Good Hair Day / Only You & Me a který na příští rok chystá desku Some Days. Pokud vás zaujala jeho tvorba, pak zamiřte sem ↓

Ani letos jsme se nevyhnuly nové várce předělávek skladeb od Smudge All Stars, z jejich zatím jediné dlouhohrající eponymní desky. Všechny nové remixy najdete třeba tady.

Rozloučili jsme śe s Deborah Bond a pozvánkou na příští neděli, kdy si dáme vánoční speciál, ve kterém se budeme věnovat všemožné tvorbě, která se letos urodila pro atmosféru těchto svátků.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-17-12-2023/