GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:10. 12. 2023
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 10.12.2023

Podcast

O projektu Shrizz N Maze dvojice švýcarských muzikantů Erica “”Shrizz”" Rohnera a Maze Kuenzlera víme už několik let a zhruba rok a půl nás intenzivně připravovali na vydání debutové desky Dope Frequency, která je konečně venku. To u estonské zpěvačky a skladatelky Sofie Rubiny to byla o dost méně trnitá cesta. Album I Am Soul oznámila v září letošního roku, a tak odklad jejího vydání z původního listopadového data na prosinec bolel méně.

Švýcarské duo Shrizz N Maze nás na vydání své debutové desky Dope Frequency připravovalo intenzivně již rok a půl. Ale nakonec jsme se po pár odkladech v pátek dočkali a tady si tedy můžete vychutnat výsledek. ↓

V září ji uvedla prvním singlem Great Life a pár dní zpátky jsme se jí konečně dočkali celé. Řeč je o nové studiové desce I Am Soul, za kterou stojí estonská zpěvačka a skladatelka Sofia Rubina.

Po roce od vydání alba Ticket to Shangri-La se k němu Andy Platts a Shawn Lee, alias Young Gun Silver Fox vracejí, aby jej vydali v deluxe edici i se dvěma skladbami navíc a dvěma remixy. ↓

Před 13 měsíci spatřilo světlo světa album Human Synths, za kterým stojí především dvojice dechařů Tom Walsh (trubka) a Nichol Thomson (trombon), kteří jej vydali pod značkou Horn House. Jejich práci z našeho vysílání znáte už delší dobu, oba pánové se objevují v šesti skladbách na rok starém albu Young Gun Silver Fox Ticket to Shangri-La, i na o půl roku mladší desce Natea Williamse – Chapters.

Po týdnu, kdy byla deska Volume 3 od U-Nama a California Funk Machine exklusivně dostupná pouze na U-Namových stránkách, konečně vychází v široké distribuci. Tak si ji poslechněte třeba tady. ↓

V rámci tří ukázek jsme se letos již popáté vydali do jednoho z londýnských klubů PizzaExpress, kde se rozhodli ve velkém pořizovat kvalitní záznamy koncertů kapel a projektů, jejichž prezentace v rámci vydávané tvorby, je jinak zatím pouze studiová. Dalším takovým projektem, do jehož živé podoby se tak můžete zaposlouchat, je z Brightonu pocházející čtveřice muzikantů vystupující pod značkou Yakul.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-10-12-2023/