GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:3. 12. 2023
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 3.12.2023

Podcast

Ať už jde o problematiku vesmírných těles nebo vozítek pohybujících se po povrchu planet, na vše se dostalo ve vysílání letošního prvního prosincového Grundfunku. Do zmíněných vesmírných končin jsme se vydali díky pravidelné rubrice Groove Window, která představila projekt muzikanta a producenta Billyho Sherwooda nazvaný The Fusion Syndicate.

Vysílání jsme otevřeli klasikou od Jamiroquai – skladbou Little L, kterou do svého Reblend Disco mixu předělal Dave Lee.

Nevyšla jen tato předělávka, ale také kompilace týkající se jeho producentské a remixové práce v roce 2023. Co má majitel Z Records letos za sebou, můžete zkusit tady ↓

Oslavy dvaceti let na scéně pokračují u Kraak & Smaak, kteří po výběrovce Twenty vydané před půl rokem, přicházejí s pokračováním Twenty – The Remixes, kdy nechali spřízněné duše zpracovat svou hudbu do mnohdy zcela jiné podoby, než jakou originálně vytvořili sami. ↓

Tortured Soul mají od loňska, kdy jim vyšla zatím poslední studiová deska Take the Day Off, venku první novinku, kterou je skladba Runnin’ Back to You.

Pravidelná rubrika Groove Window představila projekt The Fusion Syndicate producenta Billyho Sherwooda, kterému v září a listopadu postupně vyšly dvě nové desky – A Speedway On Saturn’s Rings a Beautiful Horizon. Vzhůru ke hvězdám!

Britské uskupení The Brit Funk Association vzniklo před víc jak šesti lety z muzikantů, kteří působí nebo působili v kapelách Beggar & Co, Light Of The World nebo Hi Tension. Věnují se jak vlastní tvorbě, tak i předělávkám skladeb umělců, na jejichž tvorbu navazují a tentokrát se po třech letech vrací s již třetí studiovou deskou Ancestral Voices.

Hnutí Jazz Is Dead uzavírá druhou dvouletku albem JID020 plném remixů skladeb z alb JID012 až JID018. A s čím se vytasí v následujících dvou letech? Na to si ještě musíme počkat.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-3-12-2023/