GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:1. 10. 2023
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 1.10.2023

Podcast

Funková legenda a trombonista Fred Wesley se vrhnul do vod blues, německý producent, klávesák a polovina dua Cool Million – Rob Hardt přišel se svojí sólovou deskou Good Time for Good Times a italský bard Mario Biondi se na desce Crooning Undercover vrhl do jazzových standardů. K tomu jsme přidali i bristolský Dutty Moonshine Big Band představený v pravidelné rubrice Groove Window, tito pánové a dámy se totiž nebojí žánrově hodně experimentovat!

Britští The Brand New Heavies se rozhodli vydat kompilaci Never Stop… The Best of plnou jak originální tvorby, tak remixů, které za 38 let existence nastřádali. Všech 31 vybraných tracků můžete nasát tady:

3. listopadu se dočkáme nového alba Never Coming Down švýcarské trojice The Next Movement, ze kterého tento týden vypustili další single, skladbu Unity. A jako vždy ji doprovází i obrazová podoba ↓

Německý klávesák, producent a skladatel Rob Hardt (polovina dua Cool Million) vydal minulý týden sólovou desku Good Time For Good Times, se kterou mu vypomohla celá řádka vokalistů a vokalistek.

Princovo album Diamonds and Pearls původně z roku 1991 vyjde koncem října v Super Deluxe edici s obrovskou řádkou bonusů a v novém remasteru se objevilo již v minulém týdnu. A protože až Super Deluxe edice vyjde, se budeme věnovat zejména jejím bonusům, tentokrát jsme si řekli něco o desce samotné. Poslechnout si ji s novým zvukem můžete třeba tady:

Nová deska From the Blues and Back od Fred Wesley & the New JBs, byla nahrána v lichtenštejnských Little Big Beat Studiu. Ti spolu s vydáním tohoto alba navíc slaví 10 let fungování, tak posíláme gratulaci a zároveň odkaz k poslechu zmíněné desky. Stránky Little Big Beat Studios najdete tady: https://www.littlebigbeat.com/

Pravidelná rubrika Groove Window představila bristolskou úderku Dutty Moonshine Big Band, prostřednictvím dvou ukázek z jejich právě vydané třetí studiové desky Villain. Jejich nové album i starší desky, najdete k poslechu a podpoře na jejich Bandcampu:

V samotném závěru vysílání jsme připomenuli tak trochu minulý díl, kdy nás navštívil hudebník Ondřej Pivec, protože deska projektu Greatest Hits 4000 konečně spatřila světlo světa.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-1-10-2023/