GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:3. 9. 2023
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 3.9.2023

Podcast

Jaká bude podzimní sezóna nově vydaných alb a kdy bude její vrchol? I na to jsme hledali odpověď v prvním zářiovém vysílání, ve kterém zaznělo několik singlů z očekávaných alb.

Nejsilnějším datem zdá se být 27. říjen, kdy se o naši přízeň poperou jak Prince, kterého jsme oznamovali již před týdnem, tak Smoove & Turrel s deskou Red Ellen a také Mayer Hawthorne s albem For All Time.

O týden dříve se dočkáme nové desky britských Incognito, kteří na ní představí vokalistky Natalii Duncan a Cherri V a také nás čtyřmi singly na podzim zahrne v Paříži žijící americký zpěvák Wolfgang Valbrun, který své debutové album chystá na příští rok. V rámci pravidelné rubriky Groove Window došlo na představení mladíka Justina-Lee Schultze, jenž má po minulém týdnu na kontě již druhou studiovou desku a leží před ním nepochybně zajímavá kariéra.

Jedním z otvíráků našeho vysílání byl remix skladby Sweet Power Your Embrace, kterým se po roce od vydání alba připomíná uskupení Khari Cabral & JIVA s hostující Lizz Wright. ↓

Britský producent Soulpersona se k zářijovému Bandcamp Friday rozhodl udělat disco mix, pět let staré skladby Lifeline z alba The Game, které vydali spolu s Princess Freesia. Poslechnout si jej a podpořit je můžete tady:

Smoove and Turrell kteří chystají na konec října nové album Red Ellen, se vytasili v průběhu srpna s dalším singlem. Na skladbu Joy navíc vznikl i videoklip, který vám sem posíláme.

Parta losangeleských muzikantů Family Company vydala 4-trackové EP Empresa Familiar, ze kterého jsme vám do vysílání poslali skladbu Emit s hostujícím trombonistou jménem Joabe Reis.

PJ Morton nezahálí a po loňském albu Watch The Sun, natočil letos k jeho ročnímu výročí živou variantu, jejíž audiovizuální záznam si můžete vychutnat tady:

Pravidelná rubrika Groove Window představila mladého a talentovaného multiinstrumentalistu se zaměřením na klávesové nástroje Justina-Lee Schultze. Obě jeho vydaná alba si můžete poslechnout třeba zde ↓ a nezapomeňte ho sledovat na jeho Instagramu, kam posílá i čerstvá videa. https://www.instagram.com/official_justinleeschultz/

Tereza Černochová vydala svoji třetí studiovou desku Slečna náročná, o jejíž produkci se jako ve dvou předchozích případech postaral Roman Holý. Tady je k poslechu celé album.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-3-9-2023/