GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:27. 8. 2023
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 27.8.2023

Podcast

Funková královna Betty Davis, soulový král Marvin Gaye a hudební génius Prince, prostřednictvím aktuálních vlastníků jejich hudebních katalogů, vrhají do světa nevydané a raritní skladby.

Zatímco v roce 1979 natočené album Crashin’ From Passion od Betty Davis vyšlo omezeně v devadesátých letech pouze v Japonsku, USA a Velké Británii, nyní si jej díky reedici a remasteru konečně může užívat celý svět. Marvin Gaye měl okolo roku 1973 napilno, a tak stihl natočit mnoho materiálu, který nikdy nezařadil na žádnou ze svých nahrávek. K padesátému výročí vydání alba Let’s Get It On vychází jeho deluxová podoba, obsahující spoustu dříve nevydaného materiálu. No a konečně Prince, ten se dočká znovuvydání devadesátkového alba Diamonds & Pearls v tak speciální edici, že se fanoušek koncem letošního října může těšit na pět hodin nikdy neslyšeného materiálu.

Shuya Okino přichází s kompilací nevydaných věcí Tokyo Crossover Night 2023 – Shuya Okino​’​s unreleased tracks a je nabušená materiálem, který by bylo škoda neposlechnout ↓

Label Light In The Attic vypouští do světa remasterované edice alb Betty Davis  a tak jsme se dočkali také tohoto skvostu, který byl natočen v roce 1979 a vychází pod názvem Crashin’ From Passion.

27. října se dočká speciální péče album Diamonds & Pearls od Prince, které vyjde na 7CD nebo 12 vinylech, spolu s třemi desítkami nikdy nevydaného studiového materiálu a koncertem, který bude k dispozici i v audiovizuální podobě na Blu-ray disku. A jelikož k oznámení zveřejnilo vydavatelství dvě dříve nevydané skladby, my vám do vysílání vybrali tu s názvem Alice Through The Looking Glass.

Když už jsme u toho Prince a zároveň vám něco říkají jména jako WDR Big Band, zpěvačky Liv Warfield nebo Cassandra O’Neal, hamondkář Ricky Peterson, jeho bratr basák St. Paul Peterson, kytarista Mike Scott a bubeník Kirk Johnson, pak jste tu správně. Aktuálně totiž mají za sebou 3 koncerty s projektem The Prince Experience a ten z Jazzfestu v Bonnu byl vysílán online a tady je jeho záznam.

Album Let’s Get It On od Marvina Gaye slaví padesátku a v rámci oslav vyšlo v deluxe edici, na které najdete spoustu bonusů. Tak si k nim něco počtěte na SoulTracks.com https://www.soultracks.com/story-marvin-gaye-lets-get-it-on-deluxe a pak si je poslechněte, třeba tady ↓

Britští The Fontanas se na začátku roku zavřeli na den do Sensible Studios, aby zde živě nahráli skladby ze svých dosavadních studiovek. Do vysílání jsme vám vybrali 4 skladby z alba, které máte k dispozici celé tady ↓

Na úplný závěr jsme si připomněli letní atmosféru, protože přesně tu vyvolává song Seize The Day od švýcarských The Next Movement, k jejíž re-souled verzi vznikl i klip natočený při jejich návštěvě gruzínského festivalu Black Sea Jazz.

Playlist dílu najdete tady https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-27-8-2023/