GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:30. 7. 2023
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 30.7.2023

Podcast

První polovinu letních prázdnin jsme zakončili jak s Mayerem Hawthornem u bazénu, tak i návratem na pláž, kam nás pro změnu zavedli svým aktuálním singlem Incognito, u obou jsou to věci z jejich chystaných nových alb.

Water Seed dali dohromady singly z posledních 3 let a udělali z nich desku Pink!, zatímco berlínští De-Phazz se vrhli na některé své dosavadní skladby a přepracovali je do minimalističtějších a intimnějších aranžmá. Zpěvačka Tanika Charles natočila v rámci The Union Sessions se špičkovými torontskými muzikanty živé EP a pravidelná rubrika Groove Window, představila trumpetistu Christiana Scotta aTunde Adjuaha v nezvyklé roli hráče na strunné nástroje, kdy na své aktuální desce Bark Out Thunder Roar Out Lightning hraje na Ngoni, západoafrického předchůdce ukulele nebo banja.

Tentokrát jsme vysílání otevřeli skladbou On My Way Out, za jejímž vznikem stojí bubeník a producent Derrick McKenzie a za vokály je skvělá Angela Johnson. Takhle to vypadá z Derrickova pohledu za bicími.

Je léto – tak hurá na bazén! Protože It’s too hot! To hlásá Mayer Hawthorne ve své sólové novince The Pool, kterou v pátek vypustil do světa.

Kdo nestihl sledovat newsletter kapely Water Seed během posledních 3 let, ten si songy, které v té době vydávala samostatně, může dát najednou na albu Pink!

Incognito mají natočenou novou desku Into You. A než ji na nás celou vypustí, tak si z ní můžete užít první ukázku, skladbu Back On The Beach, kde se za vokály objevuje přímo kapelník Bluey. Chystaná deska tentokrát vyjde nezávisle na Blueyho podlabelu Splash Blue, který je součástí rodiny Splash Music Productions.

Tanika Charles se tentokrát vydala do studia s těmi nejlepšími kanadskými muzikanty, aby zde s nimi natočila nové EP The Union Sessions. Výsledek si můžete poslechnout a EP podpořit zde: https://tanikacharles.bandcamp.com/album/the-union-sessions zatímco tady ↓ máte klip ke skladbě Parkdale.

Pravidelná rubrika Groove Window představila Christiana Scotta  aTunde Adjuaha. Ale ne v jeho nejznámější roli trumpetisty a dechaře, ale jako hráče na strunný nástroj pocházející ze západní Afriky – Ngoni. Právě na něj totiž natočil svou aktuální desku Bark Out Thunder Roar Out Lightning.

Němečtí De-Phazz přistoupili na své nejnovější nahrávce k redukční dietě. Ta má podobu remixů skladeb z jejich katalogu, které mají trochu intimnější a minimalističtější atmosféru, než původní originály. Desku Reduced – Remixes si dejte celou tady:

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-30-7-2023/