GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:23. 7. 2023
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 23.7.2023

Podcast

I o prázdninách jedeme na plné obrátky a z rozhovoru, který jsme před týdnem pořídili se Smoovem a Turrellem při jejich návštěvě Voodoo karnevalu v Kostelci nad Orlicí, jsme pro vás zpracovali tu část, kde mluví o právě vydaném singlu The Light, na kterém hostuje klávesák Ronnie Foster.

Došlo i na další muzikanty z britských ostrovů – zpěvák a muzikant Don-E slaví 30 let na scéně deskou 30 a Greg Blackman si vypůjčil Dutty Moonshine Big Band na single Everybody’s Talking. Zámoří zastupovali interpreti jako Zbonics, Liv Warfield, Shafiq Husayn a Marcel Anderson, kteří přispěli do našeho mixu svými nejnovějšími počiny. A pravidelná rubrika Groove Window zůstala doma, aby představila desetičlenný ansámbl Celest & Charles.

Otvírák obstaral remix Mr. Moustacheho na skladbu Love, kterou nedávno vrhl do světa projekt IKON Tomáše Konůpky. Další dva remixy ke skladbě najdete k poslechu tady:

Francouzský label Funky French League připravil na léto novou kompilaci s názvem Discoconuts Vol 3, ze které jsme do vysílání poslali skladbu Dodo Papa I Dous v MonsieurWilly editu. Celou kompilaci si můžete vyslechnout a třeba je i podpořit tu ↓

Přestože Izo FitzRoy letos vydala třetí studiovou desku, vydává teď nový single Body of Mine, který na ní nenajdete. Byl sice natočen během studiových sessions k albu, ale na něj se nehodil, tak ho posílá samostatně až teď.

Smoove & Turrell mají venku track The Light z jejich na říjen chystané desky Red Ellen, na který se jim povedlo přibrat legendárního klávesáka Ronnieho Fostera. A my jsme vám jej nechali oběma pány ve vysílání okomentovat, protože jsme je před týdnem, kdy dorazili na Voodoo Karneval i vyzpovídali.

Shafiq Husayn vydal v červnu nové album So Gold a na jednu ukázku z něj došla řada i v našem vysílání. Celé si jej můžete poslechnout a případně i všechny na něm zúčastněné muzikanty podpořit tu ↓

V rámci pravidelné rubriky Groove Window, jsme představili domácí desetičlennou úderku Celest & Charles a zároveň zahráli dvě ukázky z jejich letošní desky Popkorn, kterou si celou můžete poslechnout třeba tady.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-23-7-2023/