GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:16. 7. 2023
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 16.7.2023

Podcast

Kytarový mág, skladatel, producent a několikanásobný nominant ceny Grammy – Cory Wong se představí se svojí kapelou poprvé v Česku, již tento ve čtvrtek 20.7. v rámci festivalu Groove Brno. Před ním vystoupí mezinárodní spojení losangelské zpěvačky a skladatelky Judith Hill s brněnským B-Side Bandem! Proto pozvánka na tento hudební svátek, byla jedním z hlavních témat tohoto vysílání.

První dva songy mají tentkrát něco společného s Ashleym Slaterem. První z nich, skladbu You Got The Funk natočil jako host uskupení Brothers In Arts. Druhým songem, který měl v naší zemi v tomto vysílání premiéru a vyjde začátkem srpna, je cover klasiky Tell Me Something Good, který najdete pod značkou Eastern Funk Entity, kde si vokály mezi sebou rozdělili právě Ashley Slater a Tonya Graves. Skladbu You Got The Funk si můžete poslechnout a podpořit tady:

Luke Solomon spojil síly s Amp Fiddlerem v písni Come On Over a takhle to dopadlo. Ve vysílání jsme hráli kratší verzi songu, tak tady máte rozšířené vydání:

Necelé dva roky trvalo kapele Kool & the Gang od jejich poslední desky, aby přišli s novým albem. To dostalo název People Just Wanna Have Fun a ve vysílání jsme si z něj pustili právě titulní skladbu. Celé si jej můžete poslechnout třeba tu ↓

Jako pozvánku na čtvrteční brněnský dvojkoncert Cory Wong + Judith Hill / w B-Side Band, který proběhne v rámci festivalu Groove Brno, jsme zahráli pár ukázek ze zatím posledního živáku, který Cory Wong vydal před dvěma měsíci. Ať víte, na co se máte v SONO Music Clubu těšit!

Cory Wong má ale také měsíc před vydáním své nové studiové desky The Lucky One, která bude žánrově zase možná trochu jinde a kde? To napoví třeba i tato skladba Hiding On The Moon, na kterou si přizval kapelu O.A.R.

Jarrod Lawson se nadávno přestěhoval z Portlandu do Nashvillu a momentálně střídá vydávání svých vlastních alb s instrumentálním projektem Orpheus, kde nechává vyniknout zejména klávesám Rhodes. Tak, jako je tomu na novinkovém EP Intergalactic Rhodemap, které si v celé jeho kráse můžete vychutnat tady:

Pravidelná rubrika Groove Window představila projekt Zaimie, za kterým stojí ugandský muzikant Zaidi Kiggundu (aka Ziggy Funk) a skotský muzikant Jamie McShane. Jejich debutová deska Fortuitous spatřila světlo světa v pátek díky hudebním nadšencům, kteří stojí za labelem Splash Music Productions a můžete si ji celou poslechnout i ji podpořit tu:

Funksoulový set s prvky rapu a tučných beatů namíchal DJ Soulphonique, jako pozvánku na akci New Kids In The Hood, která proběhne v sobotu 22.7. od 15 hodin před ostravským klubem Dock. Pro svoji dávku groovu se můžete zastavit po cestě do areálu, kde probíhá festival Colours of Ostrava.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-16-7-2023/