GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:26. 3. 2023
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 26.3.2023

Podcast

Tak jako se pomalu probouzí příroda po zimním spánku, začíná se roztáčet i vydávávání albových novinek pro tento rok. Prvními dvěma zástupci jsou kanadští The Soul Motivators s jejich čtvrtou řadovou deskou Do It Together a také britské uskupení Reel People s novým albem Love2, na které se dlouho čekalo.

Kdo je to MacKenzie a proč by vás měl zajímat nejenom jako zpěvák The New Power Generation, tomu se věnovala pravidelná rubrika Groove Window, zatímco zbytek pořadu vyplnily novinky z řad singlů od interpretů jako jsou Young Gun Silver Fox, Stone Foundation, Lack of Afro nebo Meshell Ndegeocello.

Yam Who? má venku kompilaci Remixes & Productions, Vol. 3, tak jsme si z ní vybrali její otvírák, aby nám otevřel i to naše vysílání.

Íránský rapper Ro-cee dlouhodobě žijící ve Švédsku opět spojil síly s tamním králem p-funku M-Rockem, který od letoška začíná vystupovat pod svým jménem Emrik, aby vám vysvětlili, že Funk byste rozhodně neměli falšovat!

Čtvrtá studiová deska Do It Together torontských The Soul Motivators je venku a vy si ji můžete vychutnat a kapelu případně podpořit její koupí tady ↓

Pokud chcete najít na internetu originální hudební tvorbu v pravidelné rubrice Groove Window představeného zpěváka MacKenzieho, čeká vás spoustu překážek, které vám mohou do cesty nastavit zpěvačku stejného jména, případně jiného MacKenzieho, který má píseň s velice podobným názvem. Tady máte alespoň jeden odkaz na singlovou tvorbu u nás prezentovaného MacKenzieho. (zpívá v New Power Generation)

Tak jsme se dočkali. Na léto roku 2021 slibované album Love2 od Reel People je konečně venku a vy si jej můžete vychutnat nebo je i přímo podpořit po kliknutí sem ↓

Skladbu Moonshine napsal Andy Platts spolu s Rodem Tempertonem v roce 2006 a poté skončila na dlouhých 16 let v šuplíku. Dodělal ji až loni spolu s Shawnem Lee pro společný projekt Young Gun Silver Fox a vyšla nejdříve pouze na vinylu, ale fanoušci si ji nakonec vyžádali i do digitální distribuce. Tak tady ji máte.

16. června se dočkáme nové studiové desky The Omnichord Real Book od Meshell Ndegeocello, kterou vydává tentokrát na labelu Blue Note Records. Těšíme se a posíláme první single z ní, opus Virgo s hostujícími Brandeem Youngerem na harfu a Juliusem Rodriguezem na varhany.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-26-3-2023/