GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:19. 3. 2023
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 19.3.2023

Podcast

Ať už jste milovníci klasického funku a soulu, nebo hledáte nové trendy, v tomto díle najdete vše.

Po skvělé předělávce klasiky Footsteps In The Dark od The Isley Brothers z loňského roku, přichází letos Jarrod Lawson s neméně povedeným coverem, tentokrát skladby I Would Die 4 U od Prince. Ideální otvírák tohoto vysílání.

První single z chystané desky Music Is My Life, kterou chystá zpěvačka Natasha Watts je skladba Brighter Days. Album je těsně před vydáním a pokud jej chcete mít jako první, pak zavítejte na její nové stránky: https://www.natashawattsmusic.com/

Scary Pockets, kteří spolu se Swatkinsem dorazí koncertovat 21. a 22. května do pražského klubu Jazz Dock, aby zde zahájili evropskou část svého turné, mají venku společné album. Poslechnout si jej můžete tady:

Ve vysílání zazněla v jejich podání předělávka klasiky Ain’t No Mountain High Enough, ke které je i video.

Label Record Kicks oslavuje 20 let na scéně a k této příležitosti vydal i kompilaci Record Kicks 20th Rare Box Set, kterou si můžete poslechnout a interprety na ní zastoupené podpořit tu:

Family Company si loni na poslední únorový den pozvali nemalou řádku muzikantů z řad zpěváků a zpěvaček, aby spolu vzdali hold Stevie Wonderovi. A protože se jim to náramně povedlo, zahráli jsme ve vysílání pět ukázek z koncertu, na který se můžete podívat tady v plné délce i s obrazem:

U labelu Record Kicks jsme zůstali i v rámci pravidelné rubriky Groove Window, která se věnovala kapele Baby Charles, jejíž jediné eponymní album vydané před 15 lety se dočkalo reedice i se dvěma bonusy.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-19-3-2023/