GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:29. 1. 2023
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 29.1.2023

Podcast

Závěrem ledna jsme propluli hned několika žánry, kterým dominoval funk, afrobeat i jazz. Poslední jmenovaný žánr byl zastoupen díky novým deskám trumpetisty Malcolma Strachana a saxofonistky Lakecie Benjamin, stejně tak jako v nevšední nahrávce Where You Wish You Were dua pianisty Billa Laurance a v tomto případě hráče na akustickou baskytaru a oud Michaela Leagua. Afrobeat naopak zastupovala ukázka z chystané desky Siparia to Soweto, kterou natáčel mezi lety 2012 a 2016 spolu s muzikanty z Trinidadu trumpetista Hugh Masekela. A funk? Ten byl všude okolo.

V britském Sussexu vznikla před pár lety zajímavá kapela Pale Sabres, která se po přejměnování na The Stash Collective a za pomoci hostující Laury Vane představuje s prvním singlem Downstairs To Dance pod svým novým názvem.

ORGŌNE se pro letošek rozhodli svou hudbu šířit pomocí singlů vydávaných periodicky každý měsíc. A tím prvním v řadě je skladba You Got It s hostujícím Jamiem Allensworthem

Jinak, než v různě tvarovaných a barevně kombinovaných prošívaných dekách, si už MonoNeona ani neumíme představit. A právě o tom natočil tento žádnými konvencemi nesvazovaný muzikant nejnovější věc Quilted! spolu s hostujícím Georgem Clintonem.

Druhé studiové album Point Of No Return spoluzakladatele The Haggis Horns, trumpetisty Malcolma Strachana je na světě. Celé si jej můžete poslechnout a případně jej podpořit tu:

Liliana Andrade seznámila Mockyho s předchůdkyní samby – s kizombou, která původně vznikla v Angole. A na základě tohoto seznámení vzniklo EP Ethernal Samba, v rámci kterého se za vokály představila právě výše zmíněná portugalská zpěvačka mající kořeny i na Kapverdách, kam se kizomba také rozšířila.

Čtvrté studiové album Phoenix vydala tento týden saxofonistka Lakecia Benjamin a to nejen za producentského přispění bubenice Terri Lyne Carrington, ale i řady hvězdných hostů. Kterých? To už si spolu s deskou nastudujte v odkazu níže..

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-29-1-2023/