GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:15. 1. 2023
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 15.1.2023

Podcast

Luxury Soul se jmenuje kompilace soulových skladeb vycházející každoročně v lednu, tentokrát s přízviskem aktuálního roku 2023, byla jedním z témat, které jsme nakousli. Stejně tak jako vzpomínka na naprosto ojedinělého kytaristu Jeffa Becka, který nás 10. ledna ve svých 78 letech opustil, připomenuli jsme tak několik jeho spoluprací. A také došlo na celou řadu aktuálních singlů od Galactic, zpěvačky Ledisi, nebo nového projektu bubeníka Tomáše Konůpky – IKON.

The Allergies začali rok 2023 vydáním EPčka Reconcile, z nějž jsme pro vás na úvod našeho vysílání vybrali skladbu God Walked Down.

Pomocí tří různých spoluprací jsme ve vysílání připomenuli v úterý zesnulého Jeffa Becka jako nejenom vynikajícího kytaristu, ale jako osobnost hudebního světa, která se nebála pomoci svým kytarovým partem obohatit skladby z různých žánrů nemalé řádce muzikantů. A sem ↓ vám posíláme jeho verzi Purple Rain původně od Prince, kterou mu vzdal poctu spolu s několika hosty, kteří jej chovali v úctě podobně, jako on je.

Jubilejní dvacáté vydání kompilace od Expansion Records Luxury Soul nese, jako všechny předchozí, číslovku příslušného roku, v kterém se objevila – v tomto případě tedy 2023. Tentokrát se na ploše 35 skladeb zakousnete do méně známých, ale kvalitou překypujících soulových skladeb, kterým dominuje i pár úplných novinek.

Bubeník a nově i zpěvák Tomáš Konůpka (Navigators, Android Asteroid) před týdnem představil svůj dlouho chystaný projekt IKON prostřednictvím prvního singlu Waiting, ke kterému vznikl v Los Angeles i tento ↓ klip.

Philippe Bouthemy alias Magoo, kterého tentokrát představila pravidelná rubrika Groove Window, má sice za sebou již slušnou řádku singlů, EPček i dvě plnohodnotná alba, rozcestník na jeho tvorbu ale na jednom jediném místě internetu nenajdete. Pokud jej chcete i podpořit, tak jeho poslední dlouhohrající desku najdete tu ↓

Závěr tentokrát obstaral single I Need To Know, který zve fanoušky Ledisi na její s Kemem a Musiqem Soulchildem společné turné po Spojených státech, které zahájí již příští měsíc.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-15-1-2023/