GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:27. 11. 2022
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK-LOGO-300x248

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 27.11.2022

Podcast

Zatímco interprety z posledních dvou v nadpisu jmenovaných zemí v našich playlistech najdete spousty, tak u těch z Dánska tomu tak není. V aktuálním díle se nám nicméně sešly hned tři a shodou okolností jde o zpěvačky.

Susanne Ørum jsme v Grundfunku přivítali poprvé, seznámili nás s ní Cool Million, kteří si ji pozvali na svůj aktuální single Maybe You´re the One.

Lindu Andrew známe už pár měsíců díky jejímu nejnovějšímu projektu – kapele The LAB Inc., která se před pár vytasila již se třetím singlem Ultrasonic. A konečně Claudii Campagnol naši posluchači znají už od začátku letošního roku, kdy jsme ji objevili díky letošnímu dílu kompilace Luxury Soul – té před pár týdny vyšla druhá studiová deska Right Now.

To Američané Tortured Soul z východního pobřeží, mají po dlouhých sedmi letech novou desku Take The Day Off a věnovat jí svůj poslech můžete třeba zde ↓

Husí kůži slibuje při poslechu své nové desky americký multiinstrumentalista, vokalista a producent Mocky. Goosebumps Per Minute Vol. 1 můžete poslechnout a podpořit tu:

Již patnáctá deska v katalogu hnutí Jazz Is Dead představuje novou tvorbu ve spolupráci s vibrafonistou přeučeným na pianistu – Garrettem Sarachem, který se k jazzu vrací po mnoha desetiletích. K poslechu vás dovede následující odkaz ↓

A Velká Británie? Tu zastupovali jednak producenti Flevans s instrumentální novinkou A Short Distance to Fall a Adam Gibbons, který se po dvou letech vrací zpět k svému alter egu Lack Of Afro singlem Wide Open, předznamenávajícím další tvorbu očekávatelnou v nadcházejícím roce. A pak také zpěvačka MF Robots Dawn Joseph, která se poprvé naplno představuje publiku svým sólovým EP Up Front. A v neposlední řadě i do pravidelné rubriky Groove Window zařazený projekt primárně baskytaristy, ale obecně multiinstrumentalisty a zpěváka Paula Lancastera alias PunkPappa, který představil před dvěma lety pod značkou F.R.Q.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-27-11-2022/