GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:6. 11. 2022
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 6.11.2022

Podcast

Britská hudební scéna v minulém týdnu přišla o soulového zpěváka Noela McKoye, u nějž se jeho kolegové z branže shodli, že byl za svého života nedoceněným.

Úvod vysílání obstarala jedna z The Reflexových revizí, která v týdnu vyšla na kompilaci těch, které vydával poslední léta na Salsoul Records. Všechny si je můžete poslechnout třeba tu ↓

Libanonský trumpetista žijící ve Francii Ibrahim Maalouf, se do toho na své patnácté studiové desce Capacity To Love nebojí pořádně šlápnout a zdatně mu v tom vypomáhá nemalá řádka hostů. Tak jaká je vaše kapacita lásky? Dokážete ji pojmout celou? Poslechnout si desku můžete tu:

Celou první polovinu pořadu jsme věnovali ve čtvrtek zesnulému zpěvákovi, skladateli, textaři a producentovi Noelu McKoyi, kterému jsme vzdali poctu jak jeho sólovými věcmi, tak spolupracemi s kde kým. Tady máte například jeho 13 let starou desku Brighter Day, pokud si chcete zavzpomínat i mimo naše vysílání.

Celý říjen jsme měli přetlak jak novinek, tak pozvánek na koncerty, tak na ukázku z desky Somebody’s Gotta Do It, která vznikla spojením Sly5thAvea spolu s JSWISSem, došlo až po 14 dnech od jejího vydání. Ale došlo a tady ↓ ji máte v celé své kráse.

Prostřednictvím ukázek z debutového EP The Seed jsme v pravidelné rubrice Groove Window představili asi vůbec nejmladšího interpreta, kterou kdy tato rubrika představovala. A tím je slovenský baskytarista a skladatel Aron Hodek, který toto své EP vydává pouze pod svým jménem Aron.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-6-11-2022/