GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:28. 8. 2022
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 28.8.2022

Podcast

 

GRUNDFUNK představil groovy novinky z celého světa

Ochutnejte čerstvé groovy z Francie, Velké Británie, Ameriky nebo Venezuely – na všechny se dostalo.

Venezuela – ta má již desítky let skvělého zástupce ve funk-soulových vodách a to kapelu Los Amigos Invisibles, která po pěti letech vydala další svoji řadovou desku pojmenovanou Cool Love. Poslechnout si jej můžete třeba tady ↓

A tady je videoklip ke skladbě Eh Eh Oh Oh, která také prolétla naším vysíláním.

Pravidelná rubrika Groove Window představila trio perkusistů z francouzského Lyonu Trio SR9, které si na svou právě vyšlou desku plnou coverů Déjà Vu, přizvalo pět zpěváků a zpěvaček, aby s každým/dou z nich natočili právě dvě skladby. Jak to dopadlo můžete zjistit na jejich Bandcamp profilu ↓

Na label The Funk Garage ulovil jeho dramaturg Bootsy Collins letos Candy Dulfer, jejíž chystané album We Never Stop můžeme očekávat 28. října. Tento týden vyšel první single Jammin’ Tonight s hostujícím Nile Rodgersem a mezi dalšími hosty desky se objeví Marcus Miller, Philip Lassiter nebo slovenský baskytarový mág Aron Hodek.

Ve Velké Británii již přes deset let působí australanka Lija Rolavs, které pod pseudonymem Princess Freesia vyšla třetí studiová deska Return To Pleasure, kterou si tentokrát kompletně zkomponovala a natočila sama. Pokud si jej chcete poslechnout a zároveň ji podpořit, pak nejlepší místo pro to určené je profil tohoto alba na Bandcampu ↓.

Ameriku zastoupil nezávislý pianista a zpěvák Frank McComb, který zremasteroval 17 let starou instrumentální poctu velkým klávesovým mágům A Tribute to the Masters a přidal i dvě novinky.

Kdo to je MAGRO, to se pořádně dozvíte příští týden v pravidelné rubrice Groove Window. Dnes jsme se ale rozloučili s jednou z písní z jeho nové desky II, se kterou mu pomohl Kenny Wesley. Skladbu Teacher, kterou jsme věnovali všem v těchto dnech opět do škol nastupujícím učitelům, spolu s dalšími devíti na albu II, najdete tu:

Playlist dílu najdete tady https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-28-8-2022/