GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:31. 7. 2022
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 31.7.2022

Podcast

Po pár letech od alba s covery se vrátil tentokrát s originální tvorbou saxofonista Mike Phillips v rámci eponymní desky, která naznačuje, že se díky ní snaží restartovat svoji kariéru, zatímco atlantský baskytarista a producent Khari Cabral Simmons oživil s albem nazvaným prostě 5 svůj projekt JIVA. Na poli singlovém nás potěšili s novinkami Chaka Khan, Brooklyn Funk Essentials, U-Nam nebo berlínský beatmaker, bubeník a producent Magro, který si na spolupráci přizval rovněž berlínskou zpěvačku Leonu Berlin. Už několik měsíců se zase hraje živě a my z toho máme radost, proto jsme i tentokrát zvali na koncerty aktuální, podzimní, ale i pouštěli ukázky z živáku jarního.

Saxofonista Mike Phillips přichází po albu Pulling Off The Covers s novým eponymním albem Mike Phillips. Celé album můžete poslechnout i podpořit tady:

Chaka Khan má čerstvě venku single Woman Like Me, který předznamenává chystané a zatím nepojmenované nové album, které pořád nevíme, kdy by se mělo objevit. Hlášeno bylo na letošní léto, tak snad se jej do těch 7 týdnů opravdu dočkáme.

Před 30 lety debutovala britská zpěvačka Alison Limerick s albem And Still I Rise a právě tuto divu uslyší účastníci říjnového koncertu, protože je už několik let dvorní pěvkyní Brooklyn Funk Essentials. Pokud se těšíte 15. října do Brna na festival Groove Brno 2022, kde ten večer vystoupí D.Y.K. & Brooklyn Funk Essentials, pak vězte, že Brooklyn Funk Essentials vyjde nová deska nazvaná Intuition a první single Scream! už je venku.

Jeden z nejoriginálnějších baskytaristů současného světa – MonoNeon vydal v červenci živák Farts Live In Memphis, a tak se stalo, že v Grundfunku zazněly tři ukázky z alba Farts Live In Memphis!, které celé MonoNeon natočil v dubnu letošního roku a v rámci léta vypustil k uším svých fanoušků po celém světě. Celé si jej můžete poslechnout a podpořit tu:

Na závěr jsme si dali berlínskou dvojici MAGRO & Leona Berlin, kteří nedávno vydali single Never Let You Down, s jehož textem opět trochu vypomohl Kenny Wesley, který několik let v Berlíně také působil.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-31-7-2022/