GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:24. 7. 2022
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK-LOGO-300x248

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 24.7.2022

Podcast

GRUNDFUNK pohltily červencové novinky

Prázdninové sucho? Ale kdeže, objevilo se mnoho nového, co bylo potřeba okamžitě hrát. Cory Henry překvapil bez předchozího upozornění s deskou Operation Funk, Special se jmenuje nové album Lizzo a venku je i druhé plnohodnotné album projektu California Funk Machine, kytaristy U-Nama. Pro správné vyletnění tohoto vysílání, jsme sáhli hlouběji do archivu a vytáhli 3 roky starý DJský mix dvojice DJů, kteří si říkají Shaka Loves You a tenkrát ho vydali pod názvem Disco Funkin Vol. 1.

Kytarista U-Nam se vrací se svojí úderkou California Funk Machine, která se letos již jednou věnovala světovým hitům, s novým albem Volume 2. Klasiky žánru si můžete dát a muzikanty podílející se na jejich vzniku podpořit nejlépe tu ↓

Do léta perfektně se hodící kompilace Disco Funkin’, Vol. 1, za kterou stojí dvojice DJů z Glasgow Shaka Loves You a která vyšla před 3 lety, proletěla se svoji první třetinou naším vysíláním. Vy si ji ale můžete dát celou, třeba tady:

In Case Nobody Told You, tak se měla původně jmenovat čtvrtá studiová deska zpěvačky a hráčky na příčnou flétnu Lizzo, která se věnuje tomu, že jakkoliv se můžete cítit méněcenní a svým okolím podceňovaní, přesto ve vás jistě dřímá něco, co vás činí speciálním. A právě pojem Special nakonec zvítězil, jmenuje se po něm nakonec celá minulý týden vyšlá deska.

Největší překvapení obstaral Lewis Taylor – britský muzikant a multiinstrumentalista, který se před 17 lety zařekl, že už pro něj hudební průmysl přestal existovat a ukončil svou kariéru. Před třemi lety se poprvé objevily zprávy, že by mohl uspořádat nějaký koncert a před dvěma lety dokonce začal pracovat na novém albu. To vyšlo pod názvem NUMB v polovině letošního července a jeho dominantním tématem je právě vyrovnávání se s tímto dlouhým obdobím pochyb nad vlastním uměleckým já.

Během naší prázdninové vysílací pauzy také vydal nové album také Cory Henry, jmenuje se Operation Funk a poslechnout celé si můžete třeba zde:

Skladbou Juneteenth věnující se Dni nezávislosti afroamerického obyvatelstva, jsme se rozloučili s aktuálním vysíláním. Je z pera trojice Adrian Younge, Ali Shaheed Muhammad a Katalyst – podobně, jako šest dalších kompozic, které se všechny objevily na již 13. hudební reinkarnaci hnutí Jazz Is Dead.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-24-7-2022/