GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:10. 7. 2022
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 10.7.2022

Podcast

Naši radost z opětovného konání kulturních akcí jsme tentokrát proměnili hned do několika pozvánek na koncerty a hudební sešlosti, které se v následujících dnech konají po celé naší zemi.

Povyražení s hudebním doprovodem najdete třeba v rámci Voodoo Karnevalu v Kostelci nad Orlicí, prostřednictvím ukázek z tvorby Roosevelta Colliera a Joela Culpeppera jsme vás pozvali na letošní ročník festivalu Colours of Ostrava a nakonec jsme se ponořili do hloubavé muziky Michaela Kiwanuky a pozvali na jeho koncert do pražského Fora Karlín.

Hned v úvodu vysílání vám zahrál Luman Child, který přichází s novinkou Grateful z právě vydaného EP Love Is The Message, které si celé poslechněte tady:

30. září se dočkáme nové desky Sonic Verve od Renegades Of Jazz. Ve vysílání jsme pouštěli první single z ní – skladbu Just Stirred s hosty Laurou Vane a Dieslerem.

Britská skupina Level 42 přichází se čtyřmi kompilacemi, které zachycují jejich tvorbu a pokud je znáte jen z jejich řadových deskek, měli byste zpozornět. V rámci alb 12”Singles and Mixes, 7” Singles, B-Sides a Bonus Tracks najdete jistě nemalé množství verzí skladeb, o kterých jste doteď neměli ani tušení. Všechny právě vydaná laba si můžete poslechnout tady https://open.spotify.com/artist/0L9xkvBPcEp1nrhDrodxc5

Na závěr jsme představili novinku z repertoáru uskupení Dan Bárta & Robert Balzar Trio – záznam nahrávky natočené v brněnském Studiu 1 Česká televize v prosinci loňského roku. Album dostalo název Jedním dechem a jako host se na něm představuje maďarský hráč na trumpetu a křídlovku Kornel Fekete-Kovacs.

A přesně před 6 lety jsme ve studiu měli právě zmíněný kvartet Dan Bárta & Robert Balzar Trio. Atmosféru tohoto okamžiku pro nás zaznamenal Adam Koller do tohoto videa ↓

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-10-7-2022/