GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:3. 7. 2022
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 3.7.2022

Podcast

Malé žluté potvůrky napadly tentokrát naše vysílání a během něj nám značně upravily playlist. Došlo tak na celou řadu cover verzí hitů let sedmdesátých, které předělali o dekády mladší muzikanti na soudtrack k filmu Minions: The Rise of Gru.

Mimo tento nečekaný zásah do vysílání jsme zahráli několik novinek z posledních týdnů. Mezi nimi nechyběl Louie Vega a jím pozvaní hosté na novince Expansions In The NYC, nebo Snoop Dogg přicházenící s kompilací Death Row Summer 2022. Pravidelná rubrika Groove Window se vrátila o sedm let nazpět, kdy nám pánové Jack Splash a Ras Kass poprvé představili svůj projekt Semi Hendrix. A konečně ukázkami z živáku Lizz Wright jsme si trošku vynahradili to, že ani letos se nepodíváme na muzikantskou špičkou nabitý North Sea Jazz festival, ale zmínit se to musí, když jde o námi dlouho proklamovaný nejlepší hudební festival v Evropě.

Vysílání jsme tentokrát odstartovali s kapelou Tortured Soul a jejich zbrusu novým singlem Your Body Doesn’t Lie, který si můžete poslechnou ve všech jeho podobách.

Producentské duo Shrizz N Maze chystá na podzim vydání své debutové desky Dope Frequency, a tak jako předvoj přicházejí s prvním EP věnovaném singlu Eye Never, ve kterém jim vypomohl trombonista Greg Boyer.

Na základě DJských parties, které Louie Vega pořádal od roku 2019 po celém New Yorku, v rámci kterých se pak okolo třetí hodiny v noci konaly i jam sessions, vznikl základ alba, které nedávno spatřilo světlo světa. Na Expansions In The NYC najdete dvaadvacet skladeb s řadou hostů. A tady ↓ si je můžete nejenom poslechnout, ale i podpořit jejich tvůrce!

Death Row Records do toho pod vedením Snoop Dogga pořádně šlapou a proto jsme také představili jejich aktuální kompilaci Snoop Dogg Presents Death Row Summer 2022, na které najdete i skladbu Whoopty Whoop od Tha Dogg Pound, ke které vám posíláme i videoklip.

Pravidelná rubrika Groove Window se tentokrát přesunula do roku 2015, kdy dvojice Jack Splash a Ras Kass, pod projektem Semi Hendrix vydala zatím své jediné album Breakfast At Banksy’s.

Celým dnešním vysíláním nás provázel zajímavý soundtrack k filmu Minions: The Rise of Gru, který je složen převážně z vynikajících předělávek, které máte všechny tady na jednom místě.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-3-7-2022/