GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:26. 6. 2022
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 26.6.2022

Podcast

Tento týden jsme vám naservírovali širokou paletu groovy novinek z celého světa, ale trochu více jsme se zaměřili na Francii.

Tentokrát jsme vás přivítali singlem Over You, pod kterým je podepsaný Bassel & The Supernaturals.

Kompilace Boogie Land (Chapter One: French Grooves) vytvořená kolektivem DJů a producentů Funky French League, přináší 19 skladeb od francouzských průkopníků disco-funku. Tito umělci 70. a 80. let, inspirovaní americkou scénou, byli o 20 let později následováni slavnými Daft Punk, Cassius, Bobem Sinclarem a dalšími. Roztočte doma diskokouli a pusťe si promo mix, který namíchal jeden z členů Funky French League – Mr Willy (Générations FM & FG). https://www.facebook.com/FunkyFrenchLeague/

Prostřednictvím jejich druhé studiové desky Heavy, jsme v pravidelné rubrice Groove Window představili kodaňský kvintet D/troit. Jak tuto desku, tak všechny předchozí najdete na jejich Bandcamp profilu ↓

Díky první skladbě Trinity z chystané desky Empire Central, jsme pozvali na tuzemské koncerty skupiny Snarky Puppy  22. října do brněnského Sono Centra a o den později do Velkého sálu pražské Lucerny.

V rámci oslav 30 let na hudební scéně vydávají Dôme Records druhou a finální kompilaci plnou skladeb interpretů, kteří labelem prošli nebo na něm stále působí.

Před samotným koncem jsme zašli na zmzlinu, díky skladbě Gimme Some Ice Cream z alba Dancing Dimensions, které před pár týdny vydali Ural Thomas & the Pain. Celé si jej můžete poslechnout a Urala spolu s jeho kapelou případně podpořit tady:

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-26-6-2022/