GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:12. 6. 2022
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 12.6.2022

Podcast

I letos byl Record Store Day rozdělan na dva dny a tentokrát za to může nedostatek kapacity výroben vinylů, která trápí svět už několik let. Čekací doby jsou v řádech několika měsíců a nevyhnul se jim ani ten vůbec největší svátek vinylových desek, který se každoročně koná. Některá alba tak vycházejí až 18. června, kdy se bude konat letošní ročník Record Store Daye podruhé.

Dotklo se to i vinylu Princovy desky The Gold Experience z roku 1995 a reedice alba Heavy Rhyme Experience, Vol. 1, které slaví letos 30 let od svého debutu, jakožto druhé studiové desky kapely The Brand New Heavies. Ta mimochodem zavítá v 23.června na festival Jazz Open Ostrava, tak se tyto dvě události hezky spojily.

Došlo také na představení alba Remote Connections uskupení Daytoner a japonští Soil & “PIMP” Sessions se nám ztratili v Tokyu, takže o tom natočili novou desku.

DJ a producent Dave Lee dal opět dohromady pěknou řádku skladeb, na kterých se producentsky podílel, až je z toho nová kompilace Produced With Love II.

A estonští Lexsoul Dancemachine? Ti mají letos rok zkracování. Zkrátili si název na Lexsoul a pod ním vydávají i zkrácené album – tedy EP Lex On The Beach.

Zpěvačku Macy Gray tuzemští posluchači dobře znají, vždyť již před dvaceti lety brázdily její popové skladby éter nejednoho tuzemského rádia. Na tento rok ale oznámila restart své kariéry a právě album The Reset, u kterého zdůrazňuje, že je dílem nejen jí samotné, ale i kapely Macy Gray & The California Jet Club, ji má představit v novém hávu. Třešničkou na dortu je fakt že se o kvalitách můžete přesvědčit nejenom na zmíněném albu, ale i na dvou říjnových koncertech této kapely v Praze a Brně.

Na kariéře interpreta, který byl tentokrát v pravidelné rubrice Groove Window je obdivuhodné, že si ji tvoří zcela sám. Dvacet let na scéně a stále zcela nezávyslí a stále schopný se hudbou živit. Takových moc není a čest všem tak úspěšným, jako je Doobie Powell, k jehož bohaté diskografii se jistě ještě někdy vrátíme, tentokrát jsme hráli ze zbrusu nové desky Leander’s Road.

Playlist dílu najdete tady https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-12-6-2022/