GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:8. 5. 2022
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 8.5.2022

Podcast

Letošní květen bude bohatý na nové desky a projevuje se to už na jeho začátku, kdy jsme mohli představit singlové novinky od různých umělců.

Zatímco na albu White – posledním z trilogie pianových preludií věnující se tématu naděje, exceluje na tento nástroj Brian Culbertson, Cory Wong dráždí své kytary v žánrově rozkročené desce Power Station. Britští dechaři z Renegade Brass Band pro změnu uvěznili svou energii nejenom do nového EP Bottle The Fire, ale i do lahvičky omáčky z manga a papriček Habanero a došlo i na stále vitální dámu Melbu Moore, která i v šesté dekádě své kariéry vydává stále nové desky, kdy tou poslední je týden staré album Imagine.

Zpěvačka a hráčka na příčnou flétnu Lizzo chystá na 15. červenec vydání své nové desky Special. Už z ní představila dva singly, z nichž jedním je skladba mající i vizuál – About Damn Time si tak můžete zkouknout tu ↓

 

Cory Wong má po úspěšném evropském turné venku nové album Power Station, které si můžete poslechnout komplet tady ↓

 

Renegade Brass Band vydali nové EP Bottle This Fire a jak jeho název napovídá, svou energii vtělili nejenom do pěti nových skladeb, ale i do lahvičky s omáčkou z manga a papriček Habanero, kterou si můžete také pořídit.

 

Naději je věnováno poslední z trilogie alb pianisty a trombonisty Briana Culbertsona. Tentokrát jej reprezentuje barva bílá, jmenuje se tedy “white” a poslechnout si všech 11 skladeb z něj můžete třeba tady ↓

 

Pravidelná rubrika Groove Window představila projekt klávesáka The New Mastersounds Joe Tattona. Joe Tatton Trio totiž před týdnem debutovalo s deskou Big Fish, kterou můžete pořídit tady:

Závěr vysílání patřil skladbě, o které jsme vám psali již v pátek v rámci Bandcamp Friday. Skladbu Pusher Man od Curtise Mayfielda takto originálně vystřihl Ashley Slater a v našem vysílání tak tento neotřelý cover nesměl chybět!

Playlist dílu najdete tady: https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-8-5-2022/