GRUNDFUNK@ ČRo Radio Wave

Kdy:10. 4. 2022
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK-LOGO-300x248

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 10.4.2022

Podcast

Protože na Velký pátek by si toho asi málokdo všiml, tak muzikanti přišli s několika novými deskami o týden dříve. Ve vysílání jsme představili novinky v podání kanadské zpěvačky Taniky Charles, nebo americké zpěvačky a pianistky britského původu Michelle Willis.
Došlo i na ukázky z nových alb americké kapely Pigeons Playing Ping Pong, australské party Hiatus Kaiyote, nebo německého producenta a multiinstrumentalisty Yorka, kterého představila pravidelná rubrika Groove Window. A jako bonus jsme se u instrumentální funkové úderky The Fearless Flyers podívali nejen na nejnovější EP s pořadovým číslem III, ale i na pár let starý záznam koncertu z newyorské Madison Square Garden, který vydali loni v polovině roku.

13. května se dočkají fanoušci Tank and the Bangas nové desky Red Balloon, které předchází další ze singlů a to skladba Why Try.

Třetí deska Papillon de Nuit: The Night Butterfly kanadské zpěvačky a skladatelky Taniky Charles, je konečně venku a vy si ji můžete nejenom poslechnout, ale i její autorku podpořit, pokud vás svou tvorbou zaujme.

V polovině března tohoto roku se dostalo i na ty z fanoušků, kteří si nepořídili vinyl, a právě pro ně v digitální podobě ↓ vyšlo EP The Fearless Flyers III – třetí studiové EP této odnože kapely Vulfpeck.

Od The Fearless Flyers jsme ve vysílání pustili také pět skladeb z jejich živáku z Madison Square Garden, který vznikl již před lety, ale až loni jej pánové vydali i pro fanoušky. Tady ↓ se na něj můžete podívat.

V pravidelné rubrice Groove Window nedávno představení Pigeons Playing Ping Pong, mají venku novou desku Perspective, kterou vám servírují na svém Bandcamp profilu. K poslechu i případné podpoře.

6. května se konečně dozvíme, kdo je to Brian Jackson – vyjde totiž album This Is Brian Jackson a dalším dvojsinglem, který tuto desku předznamenává, se objevily skladby Path to Macondo / Those Kind of Blues, jimiž Brian provází svým vlastním slovem.

Playlist dílu najdete tady.