GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:13. 3. 2022
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 13.3.2022

Podcast

Zvali jsme na ojedinělou akci FUNK 4 UA – společný koncert kapel J.A.R., Monkey Business a Illustratosphere, který proběhne ve čtvrtek 17. března v pražském Velkém sále Lucerny, z něhož výtěžek půjde na podporu Ukrajině. Představili jsme také nové album St. Paul Petersona – Break On Free a pravidelná rubrika Groove Window se tentokrát zaměřila na hudebníka a skladatele Iwana VanHettena.

Skladba I Don’t Mind od estonských Lexsoul Dancemachine předznamenává kompilaci The Originals 2, kterou label Golden Rules chystá na podzim letošního roku tak, aby tím navázal na rok starou “jedničku”.

Iwan VanHetten, kterého znáte z Brooklyn Funk Essentials či TRIONIQ, spojil karibskou muziku s jazz-funkem a výsledkem je jeho nová sólová deska Parabbean Tales, kterou jsme využili k tomu, abychom si jej představili v pravidelné rubrice Groove Window.

Přesně před rokem přišla Deborah Bond s albem compass: I a k výročí této události jsme se od ní dočkali Bonded Sessions 1 – záznamu z listopadu roku 2020, kdy několik písní z v tu dobu chystané desky zahrála s kapelou naživo.

St. Paul Peterson má v Evropě venku novou desku Break On Free, kterou si můžete v klidu celou poslechnout třeba tady ↓

Rozloučili jsme se druhou ukázkou Love Brings Happiness z alba Jazz Is Dead 011, tedy první vlašťovkou z nové série hnutí Jazz Is Dead, které již po dva roky přivádí znovu na scénu legendy a vdechuje jim doslova nový hudební život. A od 29. dubna v tom bude po dva další roky evidentně pokračovat.