GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:28. 11. 2021
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 28.11.2021

Podcast

I tentokrát jsme si posvítili na funksoulové novinky z celého světa a do playlistu se tak dostali například Morris Day se singlem Grown Man a hostujícím Big Daddy Kanem, ukázky z alba I’m a Rainbow: Recovered & Recoloured od Donny Summer, skladby od velšské zpěvačky Kizzy Crawford nebo pár ukázek ze solové desky basáka Azymuth – Alexe Malheirose.

Další sadu Reflexových revizí můžete pořídit také na vinylu, a to díky labelu Salsoul Records, kde po třech letech od první sady, vychází její druhá část. Tentokrát jsme z ní na start vysílání vybrali skladbu Heavenly od Leroye Burgesse.

Před měsícem se do popředí opět prodrala deska I’m a Rainbow, devátá studiová, kterou se v roce 1981 chtěla prezentovat Donna Summer. Label ale nechtěl, takže deska vyšla až v roce 1996 bez jakékoliv propagace nebo singlu. Na velkém kompletu kompilovaném z celé její diskografie, který vyšel v loňkém roce se objevilo pár nových remixů skladeb a letošní rok dostaly vlastní prostor. Najdete je na albu I’m A Rainbow: Recovered & Recoloured, které si celé můžete poslechnout tady:

Gregory Porter má venku nejenom nový videoklip (↓), ale také přijede díky festivalu Struny podzimu 3.prosince do Prahy a 4.prosince do Brna, kde vystoupí v rámci festivalu Jazz Fest Brno na dnes již vyprodaných koncertech.

Pravidelná rubrika Groove Window představila tentokrát šestici muzikantů vystupující pod názvem Futurenot, která nedávno na labelu Color Red vydala svůj debut Greatest Hits. Ukázky z něj si můžete poslechnout tu:

Pokud hledáte něco nového, neotřelého, co má ale v sobě pořád skvělý groove, pak je album Rhydd od velšské zpěvačky Kizzy Crawford tím ideálním. A ano, nevšednost zážitku bude umocněna i tím, že si procvičíte nejedno velšské slovíčko!

Jako jedna třetina legendárního tria Azymuth je Alex Malheiros od počátku sedmdesátých let průkopníkem jedinečné fúze space-funku, samby a jazzu, což dokazuje i na své sólové desce Tempos Futuros, kde spojil síly s producentem Danielem Maunickem a vytvořili nádhernou vizi časů budoucích. Však posuďte sami.