GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:3. 10. 2021
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 3.10.2021

Podcast

The Daptone Super Soul Revue v Grundfunku
Daptone Records je nezávislá gramofonová společnost se sídlem v newyorském Brooklynu, která slaví 20 výročí od založení. A Grundfunk slaví spolu s ní!

Hned na začátku jsme vypustili novinku z chystané kompilace Gregoryho Portera Still Rising, která má vyjít 5. listopadu. Kromě již známých a vydaných skladeb a celého alba plného duetů se můžeme těšit i na pět úplných novinek. Jednou z nich je skladba Dry Bones, která zazněla ve vysílání.

Nemohli jsme se nerozloučit s legendou hammondek Dr. Lonniem Smithem, který nás opustil koncem září. Jako vzpomínku sdílíme jednu z jeho spoluprací, kterou jsme u nás v době jejího vydání hráli. Poslechněte si album That’s What You Say! od nizozemských The Jazzinvaders:

V playlistu se objevil i Bootsy Collins se skladbou Bewise, ke které v září natočil taky videoklip.

Producent a muzikant Rob Derbyshire a jeho projekt Full Flava má po nespočtu samostatně vydaných singlů a jejich remixů desku, která je všechny (a mnoho dalších) dává dohromady. Jmenuje se Refreshed a v celé kráse si ji můžete poslechnout třeba tady:

Na úplný závěr jsme připravili půl hodinu živáku, kde zazněly skladby z právě vydané kompilace The Daptone Super Soul Revue – live at the Apollo, kterou si nadělilo vydavatelství Daptone Records k 20. výročí od založení. Nahrávka byla pořízena 4.– 6. prosince 2014 během koncertních vystoupení v legendárním newyorském Apollo Theatre, kdy se na jeho pódiu sešli Sharon Jones and the Dap-Kings, Charles Bradley, Naomi Shelton, Antibalas, The Budos Band, Menahan Street Band, Sugarman 3, Saun and Starr a další.

Celá deska je k poslechu tady: