GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:25. 7. 2021
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 25.7.2021

Podcast

Žádná okurková sezona nekoná a tak vás i tentokrát čeká spousta novinek, které jsme vypustili do éteru. Došlo tak třeba na ukázky z nového alba Nigela Halla a aktuální byla i pravidelná rubrika Groove Window, která představila projekt Dee Gees. Zavzpomínali jsme také na koncert George Dukea, který se odehrál 19. května roku 2009 v pražském Lucerna Music Baru a před deseti lety pak jeho záznam vyšel i na DVD.

Vysílání jsme otevřeli novým mixem skladby After The Rain, který pro projekt STR4TA vytvořil Dave Lee.

Před 40 lety vyšla debutová eponymní deska kapele The Time a k tomuto výročí vyšla opětovně v reedici s remasterovaným zvukem a s mnoha různými edity skladeb, které se na albu objevily. Podívejte se na videoklip ke skladbě Cool, která je také na zmiňovaném albu.

Po několikaměsíčním odkladu spatřila světlo světa deska Spiritual, pod kterou je podepsaný Nigel Hall. Album je žánrově rozkročené a tak jsme vám z něj pustili hneddvě ukázky. V celé své kráse si ho poslechněte třeba tady:

Pravidelná rubrika Groove Window představila ojedinělý projekt, který zdatně rozvířil vody showbyznysu. Kapela Foo Fighters se předělávkami skladeb od Bee Gees představila světu jako Dee Gees a tyto skladby vyšly exklusivně v premiéře v rámci letošního Record Store Daye.

ORGŌNE mají venku novou desku Moonshadows, na které můžete slyšet nejen jejich čistě instrumentální tvorbu, ale i songy, na kterých se podílela řada hostujících vokalistů. Celé ke slyšení tady: