GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:21. 2. 2021
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 21.2.2021

Podcast

José James vydává na svém labelu Rainbow Blonde Records živé album pojmenované New York 2020. Natáčelo se na dvou jeho oblíbených místech v New Yorku a to  v Levon Helm Studios a také v klubu Le Poisson Rouge.

Zpěvačka Roberta Gentile se v tomto týdnu konečně dočkala – vypustila totiž na svět svoji debutovou desku Bring It On, ze které jste u nás ve vysílání slyšeli hned dvě ukázky Where Do We Go a předělávku skladby Miss You od Rolling Stones. Ladies & Gentlemen – pravidelná rubrika Groove Window se zaměřila na klávesáka a vokalistu Nigel Halla. Jeho tvorbu jsme představili prostřednictvím ukázek z jeho zatím jediné sólové desky Ladies & Gentlemen… Nigel Hall. A už teď se můžete těšit na jejího pokračovatele, album s názvem Spiritual má vyjít 14. května.

Jako první jsme navázali na minulé vysílání a dali si tentokrát remix od Art Of Tones skladby Hey Mister! od The Fantastics a Sulene Fleming ↓

I tenhle kousek od Cool Million nám dnes pomohl k vzletu do hudebních výšin.

Ani jsme se nenadáli a po týdnu, kdy jsme o nich mluvili poprvé, vydali The Damn Straights (tedy Lack of Afro a Herbal T) prvné eponymní EPčko, které celé najdete k poslechu i podpoře tu:

Zpěvačka Roberta Gentile se v tomto týdnu konečně dočkala – vypustila totiž na svět svou debutovou desku Bring It On, z které jste u nás slyšeli dvě ukázky a jejíž plnou náplň můžete konzumovat na Bandcamp profilu jejího vydavatele – labelu Splash Blue.

Skladba Give Me Love, která dnes rovněž prolétla naším éterem, vznikla díky spolupráci Jayl Funka, Quincy Jointze a Georges Perina

Ladies & Gentlemen – pravidelná rubrika Groove Window se dnes zaměřila na klávesáka a vokalistu Nigel Halla. Představili jsme si jej i prostřednictvím ukázek z jeho zatím jediné sólové desky, kterou najdete v odkazu. A už se můžete začít těšit na jejího pokračovatele s názvem Spiritual, který se vyloupne na svět letos 14. května.

MonoNeon je letos nezastavitelný a tento týden nejenom, že vydal nové EP Gospel According To The Little Green Man, ale rovnou oznámil na březen vydání dalšího plnohodnotného alba Supermane s několika hosty. Krása!

José James vydává na svém labelu Rainbow Blonde Records dvojživák z loňského roku ze dvou míst v New Yorku – z Levon Helm Studios a klubu (le) Poisson Rouge. Poslechnout si jej a případně podpořit můžete tu ↓