GRUNDFUNK @ ČRo Radio Wave

Kdy:14. 2. 2021
Médium:ČRo Radio Wave
Typ:Radio
Čas:21:00
Web:http://www.rozhl.as/grundfunk
GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 14.2.2021

Podcast

Nové EP od Lack of Afra, které je vydáno pod jeho občanským jménem Adam Gibbons se jmenuje Here We Go!. Jedná se o hudbu k neexistujícímu filmu a jde o ukázku toho, co na poli filmové hudby Adam dokáže. Představili jsme vám i remix skladby Feel the Real od Incognito, který vytvořilo duo Micky More & Andy Tee a zahráli jsme také další ukázku z chystané desky Baby, I’m Hollywood od Judith Hill. V pravidelné rubrice Groove Window zazněly ukázky z alba Reverie z pera The New York Disco Orchestra. Tato jediná jimi vyprodukovaná deska původně vyšla v roce 1978 v Belgii, USA a Japonsku.  Letos se dočkala remasteringu a znovuvydání ve Španělsku. Příjemný poslech!

Prvním tématem byl jeden z remixů skladby Feel The Reel z dílny Incognito. Tento remix vytvořilo duo Micky More & Andy Tee a není remixem jediným. Zatímco námi hraný classic edit najdete v digitální podobě, tak speciální 12” remixy najdete, jak jejich název napovídá, pouze na vinylu.

The Fantastics! vydávají v pátek 26. února třetí single Hey Mister! z jejich chystané desky Take A Shot. A opět v něm zpívá i Sulene Fleming.

Mnichovští Pho Queue mají venku nové, jejich druhé studiové EP Trippin’, které si můžete poslechnout a trio muzikantů podpořit tu ↓

I k singlu God Bless the Mechanic z na 5. března chystané desky Baby, I’m Hollywood má Judith Hill klip, tak na něj mrkněte.

V pravidelné rubrice Groove Window zazněly ukázky z alba Reverie z pera The New York Disco Orchestra. Tato jediná jimi vyprodukovaná deska původně vyšla v roce 1978 v Belgii, USA a Japonsku. A letos se dočkala znovuvydání ve Španělsku.

Projekt, který Lack of Afro rozjel teprve nedávno, je vydáván pod jeho občanským jménem Adam Gibbons. Jedná se o hudbu k neexistujícímu filmu a jde de facto o showcase toho, co na poli hudby k filmu Adam dokáže. Here We Go! si můžete poslechnout a pořídit tu:

The Bamboos chystají na 7. května novou desku Hard Up a k příležitosti jejího oznámení vydali cover skladby Ride On Time, který se na ní objeví v jejím závěru.

Zveřejnil(a) Grundfunk dne Neděle 14. února 2021

Roberta Flack slavila ve čtvrtek narozeniny a k nim nám nadělila zajímavou a neotřelou předělávku klasiky od Marvin Gaye What’s Going On. Mrkněte do popisku u videa i na seznam muzikantů, kteří s ní na nahrávce hrají!